Jak alkohol wpływa na potencję?
Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje alkohol, jako jedno z największych zagrożeń dla zdrowia organizmu. Stopień szkody zależy od częstotliwości spożywania, ilości wypijanego alkoholu oraz chorób współistniejących. Osoby, które cierpią na zaburzenia wątroby, są niedożywione, uskarżają się na problemy z nerkami, ryzykują dużo więcej, spożywając alkohol. Większość badań wskazuje również na to, że alkohol jest główną przyczyną problemów z erekcją. Przewlekłe nadużywanie powoduje też znaczny spadek libido. W momencie, kiedy dochodzi do uzależnienia, zainteresowanie współżyciem całkowicie zanika.
Jak alkohol wpływa na męskie zdrowie?
Alkohol działa destrukcyjnie na cały organizm. Spożywając go przewlekle, można narazić się na uszkodzenie większości narządów oraz zaburzenie równowagi w obrębie układu nerwowego, układu krążenia oraz gospodarki hormonalnej. Te 3 czynniki mają bardzo duży wpływ na wywołanie i utrzymanie erekcji, jakiekolwiek zaburzenia w tej sferze przekładają się więc na zanik wzwodu. Alkohol bywa przyczyną również zaburzeń pracy serca takich jak arytmia, choroba wieńcowa, czy niewydolność krążeniowa. Dorzucając do tego zachwianie gospodarki hormonalnej i spadek libido można uznać, że alkohol bardzo źle oddziałuje na relacje w związku. Nadużywanie sprzyja też zaburzeniom odżywiania, osoba skoncentrowana na używce często pomija posiłki, nie dostarczając sobie witamin i minerałów, co generuje kolejne problemy ze zdrowiem.
Zaburzenia psychiczne związane z nadużywaniem alkoholu?
Nie tylko zdrowie fizyczne można sobie zrujnować, nadużywając alkoholu. Substancja ta bardzo źle wpływa też na psychikę. Nadmierne spożywanie powoduje poczucie braku kontroli nad swoim życiem, a w efekcie ataki lęku, ciągły niepokój, stany depresyjne. Przy przewlekłym nadużywaniu zaburzenia psychiczne mogą pójść krok dalej, na tym etapie pojawiają się problemy z bezsennością, poczucie niemocy, rozdrażnienie i wahania nastroju. Samopoczucie psychiczne ma duże znaczenie, dla męskiej potencji, dlatego im gorszy stan psychiczny, tym większe prawdopodobieństwo zaburzeń erekcji.
Dlaczego alkohol powoduje zaburzenia wzwodu?
Prawidłowy wzwód jest możliwy tylko wtedy, gdy krew napływa do ciał jamistych członka i utrzymuje się w nim. Zbyt duża ilość alkoholu powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do tego, że krew mimo szybkiego napływu nie wypełnia całkowicie ciał jamistych, co więcej szybko też odpływa, powodując zanik erekcji przed odbyciem stosunku.
Niewielkie ilości alkoholu – jak wpływają na męską potencję?
Małe ilości alkoholu mogą mieć zupełnie odwrotny wpływ na potencję niż jego nadużywanie. Odrobina ulubionego trunku może spotęgować podniecenie i zwiększyć popęd. Dodatkowo przy niewielkich ilościach alkoholu znikają kompleksy oraz zahamowania, dzięki czemu mężczyźni mogą stać się odważniejsi i pokonać blokady psychiczne, powodujące zaburzenia erekcji.