Choroby,  Erekcja,  Potencja,  Zdrowie

Impotencja przy cukrzycy

Cukrzyca jest chorobą podstępną, ponieważ towarzyszy jej wiele powikłań, a do tego jest trudna do wykrycia. Brak widocznych objawów sprawia, że choroba wykrywana jest dopiero wtedy, gdy następuje znaczne pogorszenie zdrowia i samopoczucia.

Do poważniejszych powikłań przy cukrzycy należy pogorszenie wzroku i słuchu. Choroba ta wywołuje również problemy z gojeniem się ran, co czasami widać po zmianach skórnych. Cukrzyca bierze się z wahań poziomu glukozy w organizmie, co spowodowane jest zaburzeniami w pracy trzustki, która za pomocą insuliny ma regulować poziom cukru we krwi. Do cukrzycowych powikłań należą też zaburzenia w sferze seksualnej.

Cukrzyca a impotencja

Wśród częstych powikłań przy cukrzycy, wymienia się problemy z osiągnięciem wzwodu, które na początku są rzadkie, jednak z czasem występują coraz częściej i zaczynają się nasilać. Coraz słabszy wzwód, który dodatkowo zanika w czasie stosunku, bywa przyczyną sporego niepokoju, jednak rzadko wiązany jest z cukrzycą. Problem nasila się, jeśli uskarżający się na niego mężczyzna odczuwa skrępowanie, powstrzymujące go przed wizytą u lekarza.

Impotencja przy cukrzycy – kiedy się pojawia?

Ciężko jest określić, w jakim momencie cukrzyca zaczyna powodować zaburzenia wzwodu. Zazwyczaj dzieje się tak przy dłuższym chorowaniu. Po czasie następuje częściowa lub pełna utrata sprawności. Impotencja przy cukrzycy występuje częściej u pacjentów lekceważących zalecenia lekarskie. Brak regularnych badań poziomu cukru i stosowania się do diety dla cukrzyków również szybko skutkuje pogorszeniem zdrowia oraz wystąpieniem zaburzeń seksualnych. Impotencja u osoby chorej na cukrzycę może mieć również inne przyczyny.

Leczenie impotencji u osób chorych na cukrzycę

Leczenie impotencji u cukrzyków obejmuje też samo leczenie cukrzycy. Bardzo ważna jest przede wszystkim zmiana diety oraz ograniczenie używek, które zaburzają pracę trzustki, przez co objawy cukrzycy stają się dotkliwsze. W celu natychmiastowego odzyskania sprawności seksualnej stosuje się odpowiednie leki, zawierające substancje aktywne, które odblokowują mechanizm wzwodu. Do takich substancji należy sildenafil.