Choroby,  Erekcja,  Potencja,  Zdrowie

Sprawność seksualna przy cukrzycy

Cukrzyca jest schorzeniem, które ma wpływ na cały organizm, również na sprawność seksualną. Upośledzenie układu krwionośnego, czy zaburzenia gospodarki hormonalnej pod wpływem cukrzycy sprawiają, że u kobiet dochodzi do spadku libido a u mężczyzn do problemów z osiągnięciem wzwodu. W jaki sposób można poradzić sobie z cukrzycą i przywrócić sobie pełną sprawność seksualną?

Trzymając się pewnych zasad oraz wskazań lekarskich można zapobiec pogłębianiu dysfunkcji seksualnych wywołanych cukrzycą. Choroba nie musi pozbawiać dotkniętych nią osób radości ze zbliżeń.

Najważniejsza zasada – kontrolowanie poziomu cukru w organizmie

Dzięki przestrzeganiu tej zasady można uniknąć większości powikłań związanych z cukrzycą. Regularne pomiary cukru we krwi oraz właściwe przyjmowanie leków sprzyja zachowaniu dobrego samopoczucia i prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu, również w sferze seksualnej. W przypadku występowania nieprawidłowości związanych z poziomem cukru należy poinformować o tym lekarza, który podejmie odpowiednie kroki.

Przyjmowanie leków na potencję

Cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem do przyjmowania leków na potencję zawierających sildenafil. Zarówno Kamagra, Viagra, jak i inne środki zawierające tę substancję aktywną są bezpieczne dla diabetyków. Tabletek tych nie należy jednak przyjmować bez wyraźnych wskazań, takich jak niemożność osiągnięcia wzwodu lub erekcja zanikająca. Najlepiej, by farmakoterapię w celu leczenia zaburzeń potencji związanych z cukrzycą przepisał diabetolog.

Zmiana nawyków żywieniowych, aktywność fizyczna

Zbilansowana dieta również pomoże w uniknięciu wielu powikłań związanych z cukrzycą. Rezygnacja z wysoko przetworzonej żywności, nadmiaru tłuszczu zwierzęcego oraz objadania się słodyczami, powinna dać szybkie efekty. Cukrzycy powinni unikać również spożywania alkoholu. Zdrowe nawyki żywieniowe w połączeniu z aktywnością fizyczną, powinny dać zadowalające efekty.
W celu zachowania wysokiej sprawności seksualnej przy cukrzycy należy też zrezygnować z palenia papierosów. Dym tytoniowy i zawarte w nim toksyczne substancje nie tylko rujnują zdrowie, ale też sprzyjają wystąpieniu zaburzeń erekcji.

Unikanie stresujących sytuacji

Cukrzyca często związana jest z wahaniami nastroju. Chorzy są też narażeni na stany depresyjne wywołane chorobą, które wynikają z tego, że trudno im pogodzić się z ograniczeniami, jakie niesie ze sobą cukrzyca. Stany te pogłębiane są przez stres i przemęczenie. Chorzy powinni zadbać więc o odpowiednią dawkę relaksu oraz komfortowy sen. Wypoczęty organizm i zrelaksowany umysł to krok w kierunku wysokiej sprawności seksualnej. Lepsze samopoczucie psychiczne powoduje też, że libido wzrasta.

Higiena miejsc intymnych

Cukrzyk jest bardziej narażony na infekcje intymne, które mogą wpłynąć na obniżenie sprawności seksualnej. Z tego też powodu osoby chore powinny większą uwagę przykładać do higieny miejsc intymnych. Regularne mycie wodą i płynem o odpowiednim ph pozwoli uniknąć większości infekcji.