Choroby,  Erekcja,  Potencja,  Zdrowie

Dlaczego cukrzyca ma zły wpływ na potencję

Cukrzyca należy do chorób, które w początkowych fazach rozwoju mogą nie dawać objawów. Dopiero zaawansowane stadium wiąże się z uciążliwymi objawami, w tym zaburzeniami potencji. Wielu mężczyzn boi się lub wstydzi przyjść z tym problemem do gabinetu lekarskiego, tymczasem kłopoty ze wzwodem mogą być jednym z pierwszych objawów rozwoju cukrzycy.

Mężczyźni chorzy na cukrzycę częściej doświadczają zaburzeń erekcji niż reszta populacji. Problemy ze wzwodem może mieć od 35% do nawet 60% chorych na cukrzycę. Również kobiety muszą mierzyć się ze skutkami tej choroby, takimi jak spadek libido, jednak w przypadku pań jest to zdecydowanie mniejsza ilość.

Dlaczego cukrzyca ma zły wpływ na potencję?

Cukrzyca w destrukcyjny sposób działa na różne obszary organizmu. Choroba ta upośledzając pracę układu krwionośnego, powoduje zaburzenia wzwodu. To właśnie układ krwionośny w dużej mierze odpowiada za występowanie erekcji umożliwiającej odbycie stosunku. Wszelkie nieprawidłowości w jego obszarze powodują problemy z potencją. Zaburzenia równowagi w układzie krwionośnym sprawiają, że ciała jamiste penisa nie mogą całkowicie wypełnić się krwią. Wraz ze stopniem zaawansowania choroby zaburzenia potencji mogą również postępować.

Cukrzyca wpływa na potencję także w inny sposób. Podwyższony poziom glukozy powoduje niedobory męskich hormonów płciowych w tym testosteronu odpowiedzialnego nie tylko za erekcję, ale też za poziom libido. Zarówno zaburzenia w układzie krwionośnym, jak i niedobory testosteronu rujnują męską potencję.

W jaki sposób leczy się problemy z potencją wywołane cukrzycą

Niemal wszystkie problemy związane z męską seksualnością mogą zlikwidować leki zawierające sildenafil. Do najpopularniejszych tabletek na zaburzenia erekcji należą Kamagra oraz Viagra. Oczywiście sama farmakoterapia nie rozwiązuje sprawy. Podstawą jest przestrzeganie zasad minimalizujących zaburzenia związane z cukrzycą. Zdrowe nawyki żywieniowe, ograniczenie używek, rezygnacja z siedzącego trybu życia na rzecz wysokiej aktywności fizycznej to wszystko ma wpływ na sferę seksualną. Dodatkowo w przypadku chorób współistniejących z cukrzycą należy wdrożyć też inne formy leczenia.

Mężczyznom, którzy z różnych powodów nie mogą przejść na kurację lekami z sildenafilem, proponowane są inne środki przeciwdziałania impotencji. Jedną z najpopularniejszych alternatyw dla Viagry, Kamagry oraz innych tego typu leków są iniekcje alprostadylem lub próżnociągi. Sporadycznie lekarz zaleca zabieg implantacji protezy członka, jednak następuje to jedynie w skrajnych przypadkach.

Terapia sildenafilem jest zazwyczaj wystarczająca przy zaburzeniach potencji związanych z cukrzycą. Warto też wiedzieć, że tabletki, w których substancją aktywną jest sildenafil nie wchodzą w negatywne interakcje z lekami przyjmowanymi na cukrzycę. Wczesne podjęcie leczenia pozwala uniknąć większego zaawansowania choroby.