Erekcja,  Potencja,  Zdrowie

Problemy z potencją w młodym wieku

Jeszcze do niedawna impotencja kojarzona była wyłącznie z mężczyznami, którzy przekroczyli już wiek średni. Dziś wiedza na temat zaburzeń seksualnych staje się coraz obszerniejsza, wiadomo też, że problem ze wzwodem może dotknąć każdego, bez względu na wiek.

Trudności w sferze intymnej u osób młodych wywołane są zazwyczaj niekorzystnym trybem życia. Duże znaczenie ma tutaj stresująca praca oraz brak czasu na relaks i odpoczynek. Młodzi mężczyźni, których dotykają problemy z erekcją, czują się sfrustrowani, zwłaszcza gdy są młodzi i zdrowi, a ich jedynym problemem staje się niemożność odbycia stosunku. O impotencji można mówić wtedy, gdy 8 na 10 podjętych prób współżycia kończy się fiaskiem, co trwa nieprzerwanie od kilku tygodni.

Problemy z potencją w młodym wieku – skąd się biorą?

Przyczyny impotencji zazwyczaj różnią się w zależności od wieku, w jakim się pojawia. U starszych mężczyzn zazwyczaj są one spowodowane problemami ze zdrowiem, między innymi w obrębie układu krwionośnego. Młodzi mężczyźni rzadziej jednak spotykają się z tak poważnymi chorobami. Zaburzenia wzwodu u nastolatków oraz panów po 20 roku życia są zazwyczaj spowodowane czynnikami psychogennymi. Co warto wiedzieć o impotencji w młodym wieku?
Podłoże emocjonalne często leży u podstaw problemów z erekcją u młodych mężczyzn, którzy są wrażliwsi i głębiej przeżywają wszelkie emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Impotencja w młodym wieku, na tle emocjonalnym jest łatwa do wyleczenia, jeśli podejmie się odpowiednie kroki.

U mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają współżycie, może pojawić się silny stres związany z tym, jak wypadną w łóżku. Presja może być dodatkowo podsycana przez filmy pornograficzne. W sytuacji, gdy mężczyzna spotka się z odrzuceniem lub krytyką ze strony partnerki, zaburzenia seksualne zazwyczaj się pogłębiają. Niestety zadaniowe podejście do seksu nie sprzyja zachowaniu dobrej formy w łóżku, dlatego warto zmienić sposób postrzegania życia intymnego. Lęki i obawy związane z rolą idealnego kochanka sprawiają, że prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń erekcji jest dużo większe.

Impotencja u młodych mężczyzn – jak się leczy?

Problemy z potencją w młodym wieku leczy się na różne sposoby. W sytuacji, gdy przyczyny leżą wyłącznie w psychice, zalecana jest terapia u seksuologa. Przerobienie traum, czy złych wspomnień związanych z seksem pomaga w odzyskaniu sprawności. Jeśli diagnoza wskazuje na zaburzenia seksualne wywołane chorobami, to konieczne jest wprowadzenie odpowiednich leków.