Akcesoria,  Erekcja,  Potencja,  Zdrowie

Pierścień erekcyjny – co to jest i kto powinien go stosować?

Problemy z potencją nie są typowe wyłącznie dla mężczyzn w podeszłym wieku. Zaburzenia dotyczą różnych grup wiekowych. Coraz młodsi mężczyźni miewają kłopoty z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu. Utrata pełnej sprawności seksualnej może mieć wiele przyczyn, zarówno związanych z fizjologią, jak i problemami emocjonalnymi oraz blokadami wynikającymi z psychiki. Aktualnie istnieje jednak wiele sposobów na podtrzymanie słabnącego wzwodu, celem odbycia satysfakcjonującego dla obu stron stosunku. Jednym z takich sposobów jest pierścień erekcyjny. Ten niezastąpiony gadżet może pomóc w walce z impotencją. W jaki sposób działa pierścień?

Skąd biorą się problemy z erekcją?

Pierścień zwany też ringiem erekcyjnym stosowany jest przy ogólnych zaburzeniach wzwodu, które mogą mieć różne podłoże. Impotencja częściej dotyka mężczyzn mających problem z używkami. Zbyt częste spożywanie dużych ilości alkoholu oraz nadmierne palenie papierosów powodują spadek testosteronu. Przy nadużywaniu alkoholu i papierosów następuje także zwężenie naczyń krwionośnych, co w konsekwencji prowadzi do ograniczonego przepływu krwi w ciałach jamistych członka. Kłopoty z erekcją mogą pojawić się też przy cukrzycy, zaburzeniach neurologicznych lub zmianach w gospodarce hormonalnej. Męskie problemy z potencją bardzo często wynikają też z niewłaściwego trybu życia. Zbyt dużo pracy, za mało odpoczynku, relaksu i czasu dla siebie, niedosypianie, jedzenie posiłków w biegu, stres, te wszystkie czynniki mogą znacznie pogorszyć stan zdrowia i wpłynąć też na sprawność seksualną.

Co warto wiedzieć o pierścieniu erekcyjnym?

Najczęściej pierścień erekcyjny spotkać można w formie silikonowej, jednak sklepy oferują również inne rozwiązania. Dostępne są pierścienie lateksowe, wykonany z gumy termoplastycznej, elastomeru, a nawet stali chirurgicznej. Niezależnie od materiału wykonania, pierścień powinien doskonale spełniać swoje funkcje. Korzystanie z pierścienia jest bardzo proste, wręcz intuicyjne. Wcześniej można wydepilować miejsca intymne, aby zakładanie było jeszcze łatwiejsze, jednak nie jest to konieczność. Pierścienie rozciągliwe można założyć już w trakcie wzwodu, rozwiązania z materiałów nierozciągliwych należy nakładać przed osiągnięciem erekcji.

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścienia. Zbyt luźny gadżet nie spełni należycie swojej funkcji podtrzymania erekcji. Zbyt ciasny z kolei może powodować duży dyskomfort podczas stosunku. Aktualnie coraz częściej można spotkać również pierścienie wzbogacone o dodatkowe funkcje, takie jak elementy wibrujące, dla większej satysfakcji obu stron.

Pierścień erekcyjny – jak działa?

Podstawowym zadaniem pierścienia erekcyjnego jest zapobieganie odpływu krwi z ciał jamistych prącia, a tym samym zaniku erekcji. Pierścień w ten sposób naśladuje procesy, które są zgodne z męską fizjologią. W momencie silnego podniecenia seksualnego z odpowiedniego ośrodka w mózgu wysyłane są sygnały do organizmu, które doprowadzają nie tylko do napływu krwi, ale też ucisku na żyły, blokującego jej odpływ.
Pierścień erekcyjny nie tylko umożliwia odbycie stosunku, ale może go też znacznie wydłużyć. Z gadżetu należy jednak umiejętnie korzystać, przede wszystkim nie wolno przekraczać zalecanego czasu korzystania, by sobie poważnie nie zaszkodzić. Podczas pierwszych kilku użyć, czas ten nie powinien przekraczać 10 minut. Z czasem można wydłużyć korzystanie do pół godziny. Pamiętać należy również o odpowiednich przerwach między kolejnym skorzystaniem. Lekceważenie zaleceń może doprowadzić nawet do uszkodzenia ciał jamistych w członku.

Kto nie powinien korzystać z pierścienia erekcyjnego?

Pierścień erekcyjny niestety nie jest wskazany w każdej sytuacji. Nie wolno korzystać z niego wtedy, gdy w miejscach intymnych znajdują się drobne uszkodzenia i rany wywołane np. depilacją. Używanie pierścienia w takim przypadku może doprowadzić do zakażenia lub rozwoju stanu zapalnego. Dodatkowymi przeciwwskazaniami do korzystania z pierścienia erekcyjnego jest anemia sierpowata oraz przyjmowanie leków rozrzedzających krew.
W sytuacji, gdy pierścień powoduje dyskomfort podczas zbliżenia, a dodatkowo po jego zakończeniu w miejscach intymnych występują obrzęki, zaczerwienienia lub inne budzące niepokój objawy, należy odstawić gadżet.