Erekcja,  Potencja,  Zdrowie

Problemy z potencją w młodym wieku – co warto wiedzieć

Nurtują cię wątpliwości związane z twoją sprawnością seksualną? W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat zaburzeń erekcji w młodym wieku.

Czy w młodym wieku mogą pojawić się problemy z potencją?

Zaburzenia erekcji kojarzone są zazwyczaj z mężczyznami w podeszłym wieku, jednak od dawna już wiadomo, że nie do końca jest to zgodne z rzeczywistością. Problemy ze wzwodem, spadek libido i wszelkie inne zaburzenia w obszarze życia intymnego coraz częściej dotykają też młodych mężczyzn. Oczywiście u panów, którzy przekroczyli 40 – rok życia częściej pojawiają się te problemy, jednak nie jest to regułą. Zaburzenia wzwodu w młodym wieku mają najczęściej podłoże psychologiczne. Co jeszcze może je powodować?

Problemy z potencją w młodym wieku – czym są spowodowane?

Problemy z erekcją w młodym wieku zazwyczaj są wywoływane przez inne czynniki niż w przypadku starszych mężczyzn. Po 40 roku życia przyczyną jest najczęściej spadek testosteronu. U panów młodszych o dekadę w grę wchodzą złe nawyki, siedzący tryb życia, nadmiar używek. W przypadku mężczyzn po 20 roku życia i młodszych problem leży głównie w sferze emocjonalnej. To, co leży w psychice, odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o seksualność. W przypadku młodszych osób wszelkie emocje odczuwane są też silniej, co również ma duży wpływ na sprawność seksualną.

Nie każda emocja jest przeżywana świadomie, zwłaszcza jeśli chodzi o sferę tak delikatną, jak życie intymne. Mężczyźni bardzo często zadaniowo podchodzą do seksu i wkładają dużo energii w to, by zaimponować swojej partnerce, co może przyczynić się do zaburzeń erekcji lub spowodować wzwód zanikający. Zadaniowe podejście do stosunków powoduje też spory stres, co ma z kolei wpływ na układ krążenia. Wszelkie zaburzenia w układzie krwionośnym szybko prowadzą do zaburzeń erekcji. Przy kłopotach z potencją warto udać się do lekarza, który postawi odpowiednią diagnozę i zaleci terapię lub przepisze leki wspomagające sprawność, takie jak Viagra lub Kamagra.