Erekcja,  Potencja,  Używki,  Zdrowie

Zażywanie amfetaminy a problemy z erekcją

Destrukcyjny wpływ narkotyków na ludzki organizm jest znany od dawna. Te silnie uzależniające substancje zaburzają pracę wszystkich organów oraz wywołują szkody w psychice. Niestety, niektóre z narkotyków mają działanie mocno pobudzające i zwiększające wytrzymałość, co sprawia, że są przez mężczyzn traktowane jako wsparcie potencji. Do takich używek należy amfetamina. Jak łatwo się domyśleć narkotyk ten ma tylko chwilowe działanie pobudzające, dłuższe korzystanie wpływa bardzo źle na cały organizm. Amfetamina jest w stanie zniszczyć męską potencję. Jak dokładnie działa ten narkotyk i dlaczego należy go unikać?

Czym jest amfetamina?

Amfetamina jest silnie uzależniającym narkotykiem, który w Polsce jest nielegalny. Samo posiadanie amfetaminy jest surowo karane. Ta grupa związków chemicznych bardzo negatywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Zażywanie narkotyku prowadzi nie tylko do problemów zdrowotnych, ale też do wykluczenia społecznego. Przewlekłe zażywanie wynikające z uzależnienia może doprowadzić nawet do śmierci.
Narkotyk można przyjmować na wiele sposobów. Najczęściej amfetaminę zażywa się przez nos, jednak popularne jest też jej przyjmowanie doustne, dożylne, a nawet palenie. Bezpośrednio po zażyciu następuje pobudzenie psychoruchowe, stan ten trwa przez kilka godzin. Aktualnie popularną odmianą narkotyku jest metaamfetamina, która ma podobne działanie oraz równie destrukcyjnie wpływa na organizm.

Jak amfetamina niszczy ludzkie ciało?

Każdy narkotyk działa negatywnie na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Nie inaczej jest w przypadku amfetaminy. Nadmierne stymulowanie neuroprzekaźników oraz kory mózgowej prowadzi do uzależnienia od tego stanu. Z czasem mózg potrzebuje coraz silniejszej stymulacji, co powoduje częstsze sięganie po używkę oraz zażywanie większej ilości narkotyku. W czynnym uzależnieniu dochodzi do zaburzeń funkcjonowania organizmu na wszystkich obszarach.

Wpływ amfetaminy na potencję

Osoby zażywające amfetaminę często podkreślają, że poprawia ona koncentrację, ułatwia naukę, czy pomaga powstrzymać nadmierny apetyt. Mężczyźni dodatkowo są zdania, że amfetamina bardzo pozytywnie działa na potencję. Podczas działania narkotyku w organizmie można odbyć nawet kilka stosunków, dochodzi do dużego wzrostu libido, co często prowadzi nawet do kilku orgazmów.

Takie działanie amfetaminy jest prawdziwe. Bezpośrednio po zażyciu może pojawić się wzrost sprawności seksualnej, jednak warto wiedzieć, że to działanie jest krótkotrwałe i ustępuje w momencie, gdy substancje narkotyczne znikają z organizmu. Długotrwałym efektem zażywania amfetaminy jest za to niezdolność do uzyskania wzwodu.

Szereg badań wskazuje na to, że zażywanie amfetaminy jest związane z bardzo wysokim ryzykiem impotencji. Jednorazowe zażycie zazwyczaj nie jest tak drastyczne w skutkach, jednak zażywanie długotrwałe może zakończyć się impotencją trwałą.

Uzależnienie od amfetaminy – jak sobie pomóc?

Amfetamina, jak każdy narkotyk bardzo silnie uzależnia. W niektórych przypadkach już jedno zażycie wystarcza, by rozwinęło się pełne uzależnienie. Jak wszystkie inne uzależnienia od substancji psychoaktywnych postępuje ono bardzo szybko, niosąc ze sobą spustoszenia nie tylko w organizmie, ale też w związku i relacjach, zaburzając też funkcjonowanie w społeczeństwie. Uzależnienie od amfetaminy ma charakter fizyczny i psychiczny. Do uzyskania pełnego zdrowia i wolności od używki niezbędna jest terapia poznawczo – behawioralna.

Czasami leczenie uzależnienia od amfetaminy związane jest z wystąpieniem dodatkowych zaburzeń psychicznych, takich jak silne lęki, psychoza i stany depresyjne. W takim przypadku do wyleczenia niezbędne jest przyjmowanie leków. W sytuacji, gdy zażywanie było długotrwałe, konieczne jest też wykonanie badań, które pozwolą sprawdzić, czy w organizmie nie wystąpiły schorzenia narządów wewnętrznych. Problemy z potencją to jeden z wielu skutków nadużywania amfetaminy.