Erekcja,  Potencja,  Zdrowie

Zespół niespokojnych nóg a impotencja

Zaburzenia potencji mają z reguły wiele powodów. Najczęściej kłopoty z osiągnięciem wzwodu pojawiają się równolegle z innymi problemami ze zdrowiem, głównie z nieprawidłowościami w obrębie układu naczyniowego. Często przyczyną jest także psychika. W przypadku blokady psychicznej duże znaczenie ma tryb życia, przewlekły stres, wymagająca praca, brak czasu na odpoczynek to wszystko składa się nie tylko na obniżone libido, ale też na zaburzenia wzwodu.

Jeśli zawodzi ciało, to nawet przy silnym podnieceniu ciężko jest osiągnąć erekcję, a jeśli już się ona pojawi, to bywa, że jest niewystarczająca lub szybko zanika. Zazwyczaj jest to spowodowane nieodpowiednim ciśnieniem krwi w penisie. Fizjologiczne przyczyny problemów z potencją dotyczą często mężczyzn mających kłopoty z sercem i chorujących na cukrzycę, czy zmagających się z zapaleniem prostaty. Co jeszcze może wywołać problemy z potencją i jak się bronić?

Impotencja, a przewlekłe bóle głowy

Do niedawna migreny uważano za typowo kobiecą przypadłość. Panie zmagające się z ciągłym bólem głowy cechowało również niskie libido i niechęć do zbliżeń. Jak się aktualnie okazuje, mężczyźni mający problemy z potencją również często miewają bóle głowy. Naukowcy badający tę zależność odkryli, że bóle głowy mogą być jednym powodów zaburzeń erekcji. Spośród zebranej grupy badanych, 5% mężczyzn mających problem z potencją zmagało się jednocześnie z migrenami. Spośród panów w pełni sprawnych seksualnie odnotowano 2,64% przypadków regularnych i uporczywych bólów głowy. Dzięki temu dowiedziono, że nawracające, silne bóle głowy mają duży związek z zaburzeniami sfery seksualnej. Przyjrzeć należy się także lekom przyjmowanym na bóle głowy, bardzo często to właśnie one są odpowiedzialne za problemy ze wzwodem.

Czy zespół niespokojnych nóg wpływa na potencję?

Wielu mężczyzn zmaga się z zespołem niespokojnych nóg. Ta specyficzna dolegliwość bywa przyczyną dużego dyskomfortu i niedosypiania. Według najnowszych badań zespół niespokojnych nóg jest również mocno związany z zaburzeniami erekcji. Co prawda nie odkryto jeszcze, która choroba jest czynnikiem wywołującym, a która przyczyną. Na tę chwilę wiadomo jedynie, że mężczyźni uskarżający się na zespół niespokojnych nóg często mają problem też z potencją. Zespół niespokojnych nóg bywa niesłusznie lekceważony, tymczasem choroba ta może nieść ze sobą szereg negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

Wśród przyczyn zespołu niespokojnych nóg często wymienia się niedobory żelaza oraz dopaminy w organizmie. Najbardziej czytelnym objawem choroby jest przymus poruszania nogami. Osoby badane zgłaszały epizody choroby pojawiające się około 15 razy w miesiącu, jednak wśród nich był również największy odsetek palaczy oraz przyjmujących antydepresanty. Mężczyzn z zespołem niespokojnych nóg dwukrotnie częściej od pozostałych dotykały też zaburzania erekcji, co wynikło z badań naukowców. Różnice między panami dotkniętymi zespołem niespokojnych nóg a zdrowymi pogłębiły się po uwzględnieniu palenia oraz antydepresantów.

Impotencja a zanieczyszczone powietrze

Powietrze, którym oddychamy, ma kluczowe znaczenie dla ludzkiego zdrowia. Jak się okazuje. nie pozostaje ono bez wpływu również na męską sprawność seksualną. Według wielu badań mężczyźni mieszkający w regionach kraju, w których notuje się największe skażenie powietrza, częściej borykają się z zaburzeniami erekcji. Szacuje się również, że zanieczyszczone powietrze może mieć zły wpływ na męską płodność, a w przypadku kobiet powodować komplikacje w trakcie ciąży. Toksyczne emisje w powietrzu mogą być też przyczyną spadku odporności u dorosłych oraz dzieci. Osoby mieszkające w rejonach zanieczyszczonych powinny z większą uwagą dbać o swoje zdrowie, częściej się badać, unikać używek, często korzystać z leśnych spacerów i łona natury.