Erekcja,  Leki,  Potencja,  Zdrowie

Kiedy należy sięgnąć po leki na potencję

To, co dzieje się w sferze seksualnej, w dużym stopniu świadczy o stanie męskiego organizmu. Zaburzenia erekcji są często pierwszym symptomem rozwoju groźnych chorób, w tym niewydolności nerek, czy nieprawidłowości w obrębie układu sercowo – naczyniowego. Wiele czynników może wpłynąć na osłabienie erekcji. Jednym z najpopularniejszych jest przewlekły stres. Problemy ze wzwodem wywołane stresem są zazwyczaj chwilowe i ustępują samoistnie.

Dysfunkcje seksualne – co robić?

Dysfunkcje seksualne często dotyczą też mężczyzn przemęczonych i przepracowanych. Brak jakościowego snu również może spowodować kłopoty z osiągnięciem wzwodu lub erekcję zanikającą. Kłopoty w sferze seksualnej wywołane tymi czynnikami zazwyczaj mijają jednak same, wystarczy regeneracja organizmu i odpowiednia dawka odpoczynku i relaksu. Co jednak robić w sytuacji, kiedy sprawność nie wraca, mimo upływu czasu?

Zaburzenia potencji w przeciwieństwie do przejściowych problemów wywołane są czynnikami o charakterze stałym. Wyróżnia się czynniki somatyczne oraz psychogenne. Do przyczyn somatycznych zaliczyć można rozwój choroby, czy powolne wyniszczanie organizmu niezdrowymi nawykami. Zaburzenia potencji na tle psychogennym wywołane są z kolei traumami i złymi doświadczeniami z seksem, czy obawą przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. W celu zweryfikowania, co stoi za zaburzeniami erekcji, warto skonsultować się z lekarzem. W jakich sytuacjach konieczne jest skorzystanie z farmakoterapii?

Kiedy zachodzi konieczność skorzystania z leków na zaburzenia erekcji?

O konieczności korzystania z leków zadecydować powinien lekarz. Środki zawierające sildenafil lub inne substancje aktywne przywracające sprawność seksualną dostępne są na receptę. Nie warto sięgać po środki tego typu, gdy nie ma pewności co powoduje zaburzenia potencji. Właśnie dlatego tak ważna jest konsultacja z lekarzem. Leki na zaburzenia erekcji pomagają jedynie doraźnie, nie likwidują jednak przyczyny problemu. Właśnie dlatego warto odwiedzić gabinet lekarski. W sytuacji, gdy powodem zaburzeń erekcji jest rozwój choroby w organizmie, lekarz ustali plan leczenia.