Erekcja,  Potencja,  Używki,  Zdrowie

3 rzeczy, które niszczą męską potencję

Problemy z erekcją dopaść mogą zarówno młodych, jak i doświadczonych mężczyzn. Czasami zaburzenia wzwodu pojawiają się w wyniku groźnych chorób, jednak częściej są wynikiem złej diety, siedzącego trybu życia, czy używek. Co jeszcze ma destrukcyjny wpływ na sprawność seksualną mężczyzn?

Nie tylko mężczyźni po 40 roku życia narażeni są na zaburzenia erekcji. Problem ten może pojawić się znacznie wcześniej, zwłaszcza przy złych nawykach. Czego unikać w trosce o swoją sprawność seksualną?

Przewlekły stres

Mimo upływu czasu wciąż można spotkać się ze zjawiskiem gloryfikowania ciężkiej pracy. Nadgodziny, brak czasu na przyjemności, czy zwyczajny odpoczynek i sen nie są czymś pozytywnym. Jeśli zarabianie na odpowiedni poziom życia okupowane jest problemami ze zdrowiem, lepiej zmienić źródło zarobku. Przemęczenie i brak snu bardzo źle wpływają na zdrowie, w tym na sprawność seksualną. Jeśli do przemęczenia dochodzi stres i presja ze strony zwierzchników to może dojść do drastycznego spadku libido.

Przemęczeni i przewlekle zestresowani mężczyźni oprócz spadku zainteresowania seksem często doświadczają też zanikającego wzwodu. Nawet gdy erekcja w momencie podniecenia seksualnego jest silna, to w trakcie zbliżenia powoli zanika, co jest spowodowane odpływem krwi z ciał jamistych. Przyczyną tego zjawiska jest nieustanne napięcie organizmu, które nie znika nawet w zaciszu własnej sypialni.

Nadmiar papierosów

Palenie nie służy zdrowiu, a już na pewno sprawności seksualnej. Nikotyna i substancje smoliste niszczą nie tylko płuca, ale też źle wpływają na pracę serca oraz układ sercowo – naczyniowy, który ma bardzo duży wpływ na wywołanie i utrzymanie erekcji. Wyniszczenie naczyń krwionośnych wywołane nałogowym paleniem dużej ilości papierosów zaburza dopływ krwi do ciał jamistych penisa. Rezultatem tego jest słaba erekcja, która nie pozwala na odbycie stosunku, osiągnięcie satysfakcji i zaspokojenie swoich potrzeb.

Złe nawyki żywieniowe i siedzący tryb życia

Fast-foody, słone przekąski pełne sztucznych polepszaczy smaku, nadmiar słodyczy i ogólnie żywność wysoko przetworzona sprzyjają wielu chorobom, nadwadze oraz spadku sprawności seksualnej. Zła dieta może powodować cukrzycę oraz nadciśnienia tętnicze, co przekłada się na brak erekcji lub zanikający wzwód. Objadanie się słodyczami prowadzi też do spadku poziomu testosteronu, a tym samym na mniejsze libido oraz inne dysfunkcje seksualne.

Problemy z osiągnięciem wzwodu to nie koniec świata. Wprowadzenie odpowiednich zmian może dać bardzo pozytywne rezultaty. Wizyta u urologa lub seksuologa pozwoli z kolei na odpowiednią diagnozę, dzięki której dowiemy się, co właściwie powoduje zaburzenia wzwodu. Czasami do odzyskania sprawności potrzebne są odpowiednie leki, receptę na nie również można uzyskać w gabinecie lekarskim. Z wizytą u specjalisty nie warto zwlekać, zwłaszcza że problemy z potencją nie należą do tematów tabu, nie są też niczym wstydliwym.

Badania lekarskie pomogą też rozpoznać, czy zaburzenia erekcji są wynikiem złych nawyków, czy groźnej choroby.