Leki,  Potencja

Podrobione leki na potencję

Leki podrabiane są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Stosowanie tego typu środków może nieść ze sobą groźne skutki uboczne. Sprzedawane na czarnym rynku podróbki nie są w stanie zapewnić też skuteczności takiej jak oryginalne leki. Gdzie szukać bezpiecznych leków?

W Polsce bardzo często sięga się po leki i suplementy, co jest chętnie wykorzystywane przez oszustów. Najczęściej podrabia się antybiotyki oraz środki, które mają poprawić męską sprawność seksualną, zaliczyć można do nich Viagrę oraz Kamagrę.

Gdzie kupować leki na potencję?

Kupno antybiotyku nie jest proste, potrzebna jest do tego wizyta u lekarza, który przepisze receptę. Lekarze przepisują antybiotyki tylko w przypadku poważnych schorzeń, przypadłości takie jak katar, czy zatkane zatoki leczy się inaczej. Niestety pacjenci poszukujący natychmiastowej ulgi często decydują się na inny sposób zdobycia leku. Bazary, ulice, czy strony internetowe, na których sprzedawane są antybiotyki, mogą zaoferować jednak jedynie podróbki.

W przypadku leków na potencję wygląda to trochę inaczej. Oprócz konieczności posiadania recepty dochodzi też wstyd i skrępowanie związane z potrzebą ich nabycia. Wielu mężczyzn chce uniknąć fizycznego kontaktu ze sprzedawcą leku, co również jest wykorzystywane przez oszustów. Niestety, mimo polowania na nielegalnych handlarzy leków wielu z nich nadal działa aktywnie.

Perfekcyjnie podrobione leki czasami jest ciężko odróżnić od oryginalnych. Idealne odwzorowanie opakowania oraz wyglądu samych kapsułek sprawia, że wiele osób wciąż daje się nabrać. Czasami różnica jest możliwa do wykrycia wyłącznie podczas badań.

Podrobione leki, dlaczego są tak niebezpieczne?

Za produkcją fałszywych leków stoi wyłącznie chęć nieuczciwego zysku. Podrobione preparaty często są pozbawione substancji aktywnej lub zawierają jej na tyle mało, że nie ma szans faktycznie zadziałać. Szczególną uwagę należy tu zwrócić na Kamagrę i Viagrę. Substancją czynną w tych lekach jest sildenafil, którego próżno szukać w podróbkach, zawierających wyłącznie obojętne dla zdrowia substancje. Przejęte z przemytu środki pochodzące z Polski i Ukrainy zostały poddane badaniom, które wykazały w nich zawartość metali ciężkich, w tym ołowiu, w związku z tym ich zażywanie może doprowadzić do nowotworów.

Oryginalne leki na potencję – gdzie można je znaleźć?

W celu nabycia oryginalnych, dopuszczonych leków na potencję oraz antybiotyków należy udać się wyłącznie do apteki. Bazary, siłownie, czy kluby nocne są miejscem, gdzie sprzedaje się szkodliwe podróbki. Mężczyźni skrępowani koniecznością wizyty w aptece i ujawnienia krępującego problemu mogą skorzystać z aptek internetowych. Leki podrobione da się rozpoznać między innymi po podejrzanie niskiej cenie.

Ludzie często nie zdają sobie sprawy, z jakim ryzykiem związane jest korzystanie z nieodpowiednich leków. Niebezpieczne efekty uboczne to nie wszystko. Częste używanie podrobionych preparatów może doprowadzić nawet do chorób nowotworowych. Konsultacja z lekarzem jest konieczna, by postawić właściwą diagnozę i przepisać odpowiednie leki.