Zanikanie erekcji przy nakładaniu prezerwatywy
W szczytowym momencie podniecenia seksualnego, kiedy ma dojść do zbliżenia, nadchodzi moment założenia prezerwatywy dla osób, które stosują tę formę antykoncepcji. Czasami jednak w tym momencie dochodzi też do utraty erekcji. Prawdziwy kłopot pojawia się wtedy, gdy utraconego wzwodu nie można odzyskać, co uniemożliwia odbycie stosunku. Erekcja zanikająca przy próbie założenia prezerwatywy jest zazwyczaj związana z psychiką.
Mężczyźni w większości wolą stosunki bez prezerwatywy. Zabezpieczenie mechaniczne wielu osobom kojarzy się z pewnymi ograniczeniami, które zmniejszają też doznania. Dodatkowo zakładanie prezerwatywy przed samym stosunkiem czasami wytrąca obie strony ze szczytu podniecenia. Mimo wszystkich wad prezerwatywy wciąż pozostaje ona jedną z najpopularniejszych form antykoncepcji. Głównie bierze się to stąd, że chroni ona nie tylko przed ciążą, ale też przed chorobami wenerycznymi. Prezerwatywa polecana jest szczególnie osobom, które nie mają stałych partnerów, a ich życie erotyczne jest nieregularne, co sprzyja zachorowaniom. Również pary, w których kobieta nie może stosować antykoncepcji hormonalnej, chętnie sięgają po prezerwatywy.
Dlaczego przy stosowaniu prezerwatyw pojawia się erekcja zanikająca?
O zanikającej erekcji można mówić wtedy, gdy przy silnym podnieceniu i pełnym wzwodzie dochodzi nagle do odpływu krwi z członka. Zanik wzwodu może pojawić się zarówno przy zakładaniu prezerwatywy, jak i już w trakcie stosunku. Problem ten dotyczy bardzo wielu mężczyzn, jednak zazwyczaj nie jest związany z kondycją, czy zaburzeniami zdrowotnymi. Powodem jest głównie dyskomfort wywołany uciskiem lateksu na skórę, niektórzy też twierdzą, że prezerwatywa zmniejsza ich doznania.
Obawa przed niepowodzeniem
W momencie, gdy coraz częściej dochodzi do zanikającego wzwodu, mogą pojawić się również uzasadnione obawy przed tym, że incydent się powtórzy. Lęk może bardzo mocno działać na psychikę, co tylko pogłębia problem. Za erekcję w dużym stopniu odpowiedzialny jest właśnie mózg, który reguluje cały mechanizm wzwodu. Właśnie dlatego brak odpowiednich reakcji ze strony psychiki powoduje zaburzenia erekcji.
Jak reagować?
Najważniejsza jest szczera rozmowa z partnerką i wyjaśnienie jej źródła problemu. Pomoże to zapobiec problemom w związku, czy oskarżeniom o zdradę. Czasami warto też zmienić metodę antykoncepcji, by raz na zawsze rozwiązać problem zaniku erekcji podczas nakładania prezerwatywy. Pomocna może okazać się swobodna atmosfera, poczucie akceptacji przez partnerkę oraz spokój. W przypadku, gdy zanik erekcji wciąż się powtarza, konieczna może być wizyta u specjalisty.
Kiedy należy sięgnąć po fachową pomoc
Czasami problem jest złożony i wymaga bardziej stanowczych kroków. W sytuacji, gdy zanikająca erekcja towarzyszy mężczyźnie nie tylko przy zakładaniu prezerwatywy, ale też w innych okolicznościach, może to świadczyć o postępującym rozwoju impotencji. Pierwszym krokiem w takim wypadku powinna być wizyta u lekarza. Leki zawierające sildenafil, takie jak lek wiodący, czy jej tańszy, a równie skuteczny odpowiednik Kamagra pomagają w natychmiastowym odzyskaniu sprawności seksualnej, nawet przy dalszym korzystaniu z prezerwatyw.