Erekcja,  Potencja,  Zdrowie,  Związki

Przyczyny problemów z erekcją

Problemy z erekcją dotyczą osób w każdym wieku oraz o różnej orientacji. Przyczyny zaburzeń są zazwyczaj bardzo złożone. Co więcej, źródło problemu może leżeć zarówno w organizmie, jak i w psychice.

Skąd biorą się zaburzenia erekcji?

Niemożność osiągnięcia wzwodu i odbycia stosunku to dla wielu mężczyzn bardzo wstydliwy problem, co powstrzymuje ich nawet przed wizytą u lekarza. U podłoża problemów z potencją leżeć może wiele czynników, jednym z nich jest stres oraz zbyt szybkie tempo życia. Nadmiar obowiązków w pracy oraz brak balansu między pracą oraz życiem osobistym może powodować, że mężczyźni nawet w trakcie stosunku myślami pozostają przy swoich problemach, co przekłada się na brak wzwodu, lub słabnącą erekcję.

Nie bez znaczenia jest sposób, w jaki się odżywiamy. Niewłaściwa dieta ma wpływ na każdy obszar organizmu, co może przekładać się także na zaburzenia erekcji. Nadmiar fast foodów, brak owoców i warzyw w codziennym menu, produkty wysoko przetworzone, słodycze, napoje gazowane, to wszystko może znacznie pogorszyć zdrowie. Odżywiając się w tak destrukcyjny dla organizmu sposób, narażamy się na wiele różnych chorób oraz zaburzeń, w tym na niewłaściwą pracę układu krwionośnego, który w bardzo dużym stopniu odpowiada za procesy związane z osiągnięciem erekcji, ponieważ wpływa na właściwy przepływ i odpływ krwi w ciałach jamistych członka. Niezależnie od tego, jakie są możliwe przyczyny problemów z potencją, warto skonsultować je z lekarzem, który wyda odpowiednią diagnozę i zaproponuje sposób leczenia. Bardzo ważne są również regularne badania profilaktyczne, nawet kiedy zaburzenia erekcji nie występują, ponieważ pomaga to w zapobieganiu.

Bardzo często przyczyną problemów z potencją są inne złe nawyki, takie jak siedzący tryb życia i całkowita rezygnacja z aktywności fizycznej. Brak ruchu zwiększa ryzyko chorób serca, może powodować zawały oraz trudności z poruszaniem w wieku podeszłym. U mężczyzn często też powoduje zanik erekcji, Czasami wystarczy powrót do naturalnej aktywności, by odzyskać w pełni sprawność. Dla osób całkowicie bez kondycji, które na długo zaniechały uprawiania sportu, wystarczą na początek codzienne spacery. Już 10 tysięcy kroków dziennie wystarczy, by zmniejszyć ryzyko pojawienia się wielu chorób.

Bardzo wiele zależy też od związku. W relacji, w której brakuje uczuć, namiętności i starań ze strony obojga partnerów to nie może być dobrze. Jeśli powodem są problemy w związku, to należy zacząć od rozmowy z partnerką, a w skrajnych przypadkach może okazać się konieczna terapia małżeńska, która pomoże w zażegnaniu kryzysu.

Sposoby radzenia sobie z zaburzeniami erekcji?

Zaburzenia erekcji można leczyć na różne sposoby, w przypadku gdy problemy leżą w psychice pomóc może terapia u seksuologa. Czasami wystarczy też szczera rozmowa z partnerką, unikanie stresowych sytuacji i wprowadzenie do swojego życia relaksu i odpoczynku. Jeśli mimo wszystko sprawność seksualna nie wraca, to sięgnąć można również po inne metody, w tym farmakologiczne, takie jak Viagra, czy mniej popularna a równie skuteczna Kamagra. O przyjmowaniu tego typu środków musi jednak zadecydować lekarz.