Erekcja,  Potencja,  Zdrowie

Zanikający wzwód

Wśród przyczyn zanikającej erekcji wymienia się najczęściej stres, konflikty w związku, różnego rodzaju lęki oraz przemęczenie. Każdy z tych problemów ma swoje źródło w psychice. Do przyczyn zaliczyć też można starania o ciążę, które nie dają żadnych efektów lub wręcz przeciwnie, strach przed niechcianą ciążą. Zanikający wzwód pod wpływem blokad psychicznych da się jednak łatwo wyleczyć.

Podczas erekcji następuje zwiększony napływ krwi do ciał jamistych prącia, jednocześnie zmniejsza się jej odpływ. Pod wpływem tego procesu następuje zwiększenie rozmiarów członka i jego usztywnienie, co pozwala na odbycie stosunku. Zaburzenie jakichkolwiek mechanizmów erekcji uniemożliwia osiągnięcie satysfakcji. Niestety wielu mężczyzn zmaga się z różnego typu problemami ze wzwodem.

Zanikający wzwód – co warto wiedzieć?

Zaburzenia erekcji mogą być wieloczynnikowe. Skuteczne leczenie wymaga dokładnego rozpoznania przyczyny oraz dopasowania jej do odpowiedniej kategorii somatycznej lub psychogennej. Wśród powodów o podłożu fizjologicznym wymienia się głównie choroby ogólnoustrojowe i wysoki poziom cholesterolu. Winna jest często też niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia oraz nadmiar używek.

Zdarzają się przypadki, gdy podczas zbliżenia pojawia się silny wzwód, jednak w trakcie stosunku zanika. W takich sytuacjach można mówić o zaburzeniach erekcji na tle psychicznym, które pojawia się głównie u mężczyzn zmagających się ze stresem i przepracowaniem. Bardzo często powodem zanikającego wzwodu jest również zadaniowe podejście do seksu, pojawiające się między innymi przy długotrwałym staraniu o ciążę, które nie daje rezultatów.

Zaburzenia te powstają pod wpływem podwyższenia hormonu stresu, co wywołuje zwężenie naczyń krwionośnych, dlatego też osoby znerwicowane bardzo często cierpią na schorzenia układu sercowo naczyniowego. Brak wystarczającej ilości krwi napływającej do członka oraz jej przyspieszony odpływ wywołują zanik wzwodu w trakcie zbliżenia.

Jak leczy się zanikający wzwód?

W aptekach i drogeriach znaleźć można bardzo dużo suplementów i leków, których celem jest wzmocnienie wzwodu. Wśród preparatów dostępnych bez recepty najczęściej wymienia się te, zawierające cynk. Pierwiastek ten pełni ważną funkcję w męskim organizmie, odpowiada on za produkcję testosteronu odpowiedzialnego za poziom libido oraz sprawność seksualną. Suplementy te mogą jednak okazać się nieskuteczne, jeśli przyczyna zaburzeń wzwodu leży w psychice.

Zanim przystąpimy do leczenia, warto przemyśleć, jakie okoliczności towarzyszą zaburzeniom wzwodu. Czasami do pozbycia się problemu wystarczy szczera rozmowa z partnerką oraz zmiana trybu życia na zdrowszy. Odpowiednio skomponowana dieta, włączenie aktywności fizycznej i ograniczenie używek.

Przy leczeniu specjalistycznym zazwyczaj włącza się farmakoterapię. Najskuteczniejszymi lekami od lat są lek wiodący i Kamagra, jednak preparaty, takie jak Cialis również zdobywają coraz większą popularność. Odblokowany mechanizm wzwodu pozwala na szybki powrót do pełnej aktywności seksualnej. Odpowiednio dobrane leki pozwalają na pozbycie się lęku przed zbliżeniem, które mogłoby przynieść kolejne niepowodzenie.