Problemy ze wzwodem – jak leczyć
W celu pozbycia się problemów ze wzwodem należy najpierw dowiedzieć się, czym są one spowodowane. Samo zażywanie leków na potencję pomoże w odzyskaniu erekcji, jednak nie powinno być jednym rozwiązaniem. Zanik wzwodu lub jego całkowity brak to często informacja od organizmu, że dzieje się z nim coś niedobrego.
Zaburzenia erekcji bardzo często związane są z różnymi chorobami, na przykład w obrębie naczyń krwionośnych. Wzwód to skomplikowany mechanizm, za który odpowiada nie tylko mózg, ale też inne obszary w organizmie. Kiedy w ciele rozwija się stan chorobowy to często pierwszą informacją o nim, jest pogarszająca się sprawność seksualna.
Gdzie się udać z zaburzeniami erekcji
Jeśli brak wzwodu pojawia się jedynie od czasu do czasu, na przykład wtedy, gdy jesteśmy zmęczeni lub z innego powodu źle się czujemy, to nie ma się czym niepokoić. Również wtedy, gdy mężczyzna decyduje się na seks wbrew sobie, pod wpływem presji ze strony partnerki, erekcja również może się nie pojawić i nadal nie jest to powód do niepokoju.
Stanowcze kroki należy podjąć jedynie wtedy, gdy mimo upływu czasu sprawność seksualna nie wraca. W momencie, gdy mimo silnego podniecenia nie możemy uzyskać wzwodu, to jest to sygnał, że należy się udać do specjalisty. Nawet lekarz internista może przepisać leki, takie jak lek wiodący lub Kamagra, które natychmiastowo przywrócą zdolność do odbycia stosunku. Skierowanie na dalsze badania pomoże też w odkryciu, jaka jest rzeczywista przyczyna problemu.
Jakie badania należy wykonać przy zaburzeniach erekcji?
Do wizyty u specjalisty dobrze się odpowiednio przygotować. Wyniki ważnych badań ułatwią postawienie diagnozy. Konieczne jest między innymi zbadanie poziomu cholesterolu w organizmie, jeśli jest ono zbyt wysokie, to ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji się zwiększa. Wysoki poziom cholesterolu jest często niesłusznie lekceważony, tymczasem zaburzenie to jest poważne i prowadzi do groźnych chorób, takich jak miażdżyca.
W sytuacji, gdy niepokoi nas brak erekcji warto zbadać także cukier. Stężenie glukozy również może mieć wpływ na sprawność seksualną. Cukrzyca może podwójnie działać na zaburzenia wzwodu, poprzez uszkodzenie naczyń krwionośnych i zaburzenie pracy układu nerwowego.
Do niezwykle ważnych badań, które pomagają ustalić, w jakim stanie jest cały organizm, należą morfologia krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego. Badania te warto wykonywać nawet wtedy, gdy czujemy się dobrze, gdyż pomagają one monitorować stan naszego organizmu. Badania te pomagają między innymi wykryć zaburzenia wątroby we wczesnym stadium, gdyż organ ten, przy początkowym rozwoju choroby nie daje żadnych objawów.
Problemy ze wzwodem – leczenie
Leki na potencję, takie jak Cialis, lek wiodący lub Kamagra są skuteczne, jednak leczą one jedynie objawy zaburzeń erekcji, nie likwidują jednak przyczyn. W celu odzyskania pełnej sprawności seksualnej warto więc wprowadzić w życie zdrowe nawyki, ograniczyć używki, zainteresować się aktywnością fizyczną, zmienić dietę. To wszystko powinno przynieść znaczną poprawę.