Jak nadmierna masturbacja wpływa na potencję?

Pomimo tego, że masturbacja jest w dalszym ciągu dla mężczyzn, jak i kobiet tematem tabu, to nie da się ukryć tego, że jest to zjawisko powszechne. Samodzielnie zaspokajanie się jest całkowicie naturalną potrzebą każdego człowieka. Onanizm pozwala na zaspokajanie pewnej części swoich potrzeb, zmniejsza nagromadzone napięcie i redukuje poziom stresu. Masturbacja pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka, o ile oczywiście zachowuje się w niej umiar. Nadmierny onanizm może niekorzystnie odbijać się na męskim zdrowiu reprodukcyjnym, a nawet prowadzić do impotencji podczas zbliżeń z partnerką.

Jakie są wady i zalety masturbacji?

Masturbują się kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Jest to zupełnie normalne zjawisko, które nie powinno budzić żadnych obaw. Ważne jest jednak to, aby znać pewne granice onanizmu. Co ciekawe, samodzielne zadowalanie się dotyczy nie tylko osób samotnych, ale także tych będących w związkach. Masturbacja stanowi wówczas uzupełnienie sfery seksualnej, nie powinna jej jednak zdominować. Regularny onanizm umożliwia rozładowania nagromadzonego napięcia seksualnego i stresu, a co za tym idzie, zwiększa jakość snu i wpływa na poprawę koncentracji. Oprócz tego masturbacja jest wsparciem w dolegliwościach bólowych. Zmniejsza odczuwanie bólu w szczególności u kobiet podczas menstruacji. Zachowanie umiaru w masturbacji pozwala w zdrowy sposób poznawać swoją cielesność, aby później realizować ją w relacji z drugim człowiekiem. Problem można zauważyć w przypadku, kiedy onanizm staje się substytutem seksu lub też jest zbyt częstą aktywnością seksualną. Nadmierna masturbacja wiąże się z wieloma przykrymi konsekwencjami. Może prowadzić do uzależnienia, przez które dochodzi do osłabienia odczuwania bodźców, przez co mężczyzna nie czerpie już tak dużej przyjemności podczas kontaktu intymnego z partnerką. Aby spełnić się podczas seksu, może on wtedy próbować brutalniejszych metod powodujących ból czy takich prowadzących do okaleczenia narządów płciowych. Uzależnienie od masturbacji prowadzi nawet do znacznych problemów w życiu seksualnym, czyli do tymczasowej albo nawet trwałej impotencji. Mężczyzna może wtedy uzyskać wzwód jedynie podczas samodzielnych pieszczot, a nie tych z udziałem partnerki. Jest to ogromny problem, który wpływa na psychikę mężczyzny, ale także jego relacje z partnerką.

Problemy z erekcją wynikające z uzależnienia od masturbacji

Pomimo tego, iż jednakowo skutki fizyczne, jak i psychiczne nadmiernego onanizmu odgrywają dużą rolę, to wszelkiej maści zaburzenia wzwodu są niezwykle uciążliwe, ponieważ nie pozwalają na podjęcie regularnego i satysfakcjonującego współżycia. Może mieć to niekorzystny wpływ jednakowo na sferę seksualną, ale także tworzenie romantycznych relacji z partnerką. Jeśli chodzi o nadmierną masturbację, niestety ciężko jest określić to, jaki rodzaj zaburzeń wzwodu się pojawi. Mężczyźni mogą zmagać się często z przedwczesnym wytryskiem, aczkolwiek zmniejszenie wrażliwości na bodźce może być powodem również impotencji. Mężczyzna nie będzie więc w stanie osiągnąć wzwodu, czy będzie on niewystarczający do odbycia zadowalającego stosunku płciowego. W obu sytuacjach pojawia się kłopot ze spełnieniem wymagań partnerki i z osiągnięciem pełnej satysfakcji seksualnej. Częsta masturbacja obniża również męską płodność, gdyż nie pozwala na właściwe dojrzewanie plemników.

W jaki sposób radzić sobie z zaburzeniami erekcji?

Jeśli chodzi o zaburzenia wzwodu powiązane z uzależnieniem od masturbacji, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby zmniejszyć znacznie jej częstotliwość, czy też całkowicie ją wyeliminować ze swojego życia. Jeśli uzależnienie od onanizmu trwa długotrwale, wówczas niezbędna będzie pomoc psychologa i jej zaprzestanie. Jeśli wtedy mężczyzna będzie chciał współżyć z partnerką, może on sięgnąć po preparaty wspomagające potencję. Lekarz może zalecić przyjmowanie Viagry albo innych środków, mających w składzie sildenafil. Takie produkty ułatwią cały przebieg procesu erekcji, pozwalając mężczyźnie na uzyskanie długotrwałego i silnego wzwodu.

Czy ten post był pomocny?

4.2 / 5. Vote count: 6

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *