Zakleszczenie członka podczas stosunku

Zakleszczenie członka podczas stosunku

Jesteście blisko. Bardzo blisko. W sumie to dużymi krokami zbliżacie się do finału. I w tym momencie czujecie ogromny uścisk członka. To nie jest zwykły uścisk. Zakleszczyliście się. Spokojnie – tylko spokój Was uratuje. Możecie też się zestresować bardziej i w tej dosyć krępującej sytuacji pojechać do szpitala. Co wybieracie?

Przyczyna zakleszczenia

Wbrew popularnej opinii powodem zakleszczenia nie jest zbyt duży członek czy zbyt mała pochwa. Zarówno atrybut męski, jak i kobiece wejście do krainy rozkoszy to dosyć elastyczne struktury, więc przyczyną zakleszczenia musi być coś innego. I jest. Powszechnie takie przypadki tłumaczy się napadem pochwicowym. Z praktycznego punktu widzenia to penis zostaje uwięziony w ciele kobiety, nie na odwrót. Nie oznacza to, że wina leży po stronie kobiety, choć prawda jest, że przypadłość, jaką jest pochwica, dotyka właśnie kobiety. Najzwyczajniej w świecie budowa anatomiczna sprawia, że silny skurcz następuje po stronie płci pięknej. Niezależne od woli zaciśniecie mięśni pochwy (a czasem także ud), spowodowane jest stresem związanym ze współżyciem. A skoro chodzi o seks, to problem dotyczy obojga.

”Tylko spokój Was uratuje.”

Parafraza znanego powiedzenia ma tu jednak głębszy sens. Dotyczy bowiem nie tylko tego, jak poradzić sobie z zakleszczeniem, ale i jak do niego nie dopuścić. Główną przyczyną napadu pochwicowego jest bowiem stres związany z seksem.


Niegdyś zakleszczenia zdarzały się częściej. Trudniejsza sytuacja mieszkaniowa, a więc brak komfortu i ryzyko wkroczenia przez osoby trzecie w sam środek intymnej sytuacji. Brak przyzwolenia na seks przedmałżeński. Strach przed niechcianą ciążą. Mniejsza świadomość seksualna, a więc i słabsza dostępność środków antykoncepcyjnych. Wszystkie te czynniki wywoływały w kobiecie ogromny stres.


Czemu właśnie w kobiecie? I czy to oznacza, że mężczyzn obawy związane ze współżyciem nie dotykały? Nie jest niczym odkrywczym powiedzenie, że w ciąży jest kobieta. I to właśnie kobiety ponosiły zawsze większe ryzyko związane z ujawnieniem informacji o współżyciu czy zostaniu matką w niedługim czasie. Facetom ”zawsze się jakoś upiekło”; dziewczyna zaś była napiętnowana.


W XX wieku tabu związane z seksem zostało przełamane. Dzisiaj wpadka czy nakrycie kogoś w łóżku może nie należy do sytuacji przyjemnych, jednak panuje na to jakby większe przyzwolenie. W związku z tym zakleszczenia zdarzają się. Czasami z jeszcze innego powodu: jako inną przyczynę zakleszczenia podaje się przeczulicę i nadmierne napięcie struktur pochwy, zwłaszcza wędzidełka tylnego pochwy.

Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Wymienione zostały tutaj aspekty społeczne, będące powodem stresu, który może doprowadzić do zakleszczenia. Nie można jednak pominąć obawy mężczyzn, obawy, która w tej sytuacji brzmi dosyć niespecyficznie. Starach przed niestanięciem na wysokości zadania udziela się także kobietom, które świadome jak trudne jest to dla partnera, stresuje się za oboje. Aby uniknąć zakleszczenia z takiego powodu, należy sięgnąć po preparaty, które wzmocnią erekcję i pozwolą na psychiczne rozluźnienie. Z pomocą przychodzą niezastąpione Viagra i Kamagra.


Filmowa sytuacja, kiedy to dwoje roznegliżowanych ludzi wyjeżdża z łazienki wprost do karetki, brzmi komicznie, aczkolwiek nie jest to sytuacja zabawna. I na szczęści nie jest też częsta. Nie zawsze taka sytuacja wymaga interwencji lekarskiej i podania leku na rozluźnienie mięśni. Sytuacja, kiedy mimo wszystko zdarzy się zakleszczenie, nie jest bez wyjścia. Czasami wystarczy nieco poczekać, wyciszyć się i jeśli to możliwe wziąć ciepłą kąpiel. Sytuacja z pozoru bez wyjścia zawsze daje się rozwiązać. Na przyszłość jednak warto pomyśleć o warunkach, w jakich dochodzi do zbliżeń i szczerze porozmawiać o swoich obawach. Niech seks będzie przyjemny, a nie krępujący!

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Vote count: 1

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *