Zadbaj o jądra!

Rate this post

Coraz częściej słyszysz, że masz zadbać o swoje jądra? Dziwi Cię to, irytuje i śmieszy? Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się na co wpływa stan Twoich jąder i dlaczego dbanie o nie jest takie ważne!

Co zależy od Twoich jąder? Od Twoich jąder zależy nie tylko to czy będziesz ojcem, ale także to czy Twoja kondycja seksualna będzie satysfakcjonująca i to czy będziesz czerpać radość i zadowolenie z seksu. Jądra produkują plemniki i męskie hormony seksualne z testosteronem na czele. Ich stan i kondycja są ważniejsze niż Ci się wydaje. Pewnie nie wiesz, ale Twój codzienny styl życia, przyzwyczajenia i nawyki mogą pomagać jądrom lub im szkodzić. Mówiąc wprost, stan Twoich jąder i ich działanie zależą od Ciebie!

Czego nie lubią Twoje jądra?

Twoje jądra nie lubią przegrzewania. Przegrzewasz je nosząc obcisłą bieliznę i spodnie. Robisz to także podczas długich, gorących kąpieli. Kolejny grzech, to długie godziny z laptopem na kolanach. Zdecydowanie nie służy im też sauna. Twoje jądra najlepiej czują się w temperaturze o 4 stopnie niższej niż temperatura ciała.

Twoje jądra nie lubią ucisku. Uciskasz je nosząc ciasną bieliznę i spodnie.

Twoje jądra nie lubią bezruchu. Zdecydowanie szkodzi im siedzący tryb życia. Siedząc przez kilka godzin dziennie, przegrzewasz je i uciskasz. Jeśli musisz to robić, pamiętaj o krótkich przerwach na ruch. Kiedy tylko możesz, wstawaj i chodź po pomieszczeniu.

Twoje jądra nie lubią używek. Na stan i kondycję jąder negatywnie wpływa palenie tytoniu i picie alkoholu. Jedno i drugie przyczynia się do pogorszenia Twojej kondycji seksualnej i zdolności reprodukcyjnych.

Twoje jądra nie lubią niezdrowego jedzenia. Szczególnie szkodzi im jedzenie śmieciowe bogate w cukier, tłuszcze i białą mąkę. Zastąp je dietą bogatą w ziarna, warzywa, ryby i produkty pełnoziarniste.

Co lubią Twoje jądra?

Twoje jądra lubią chłód. Schłodzisz je nosząc przewiewną i luźną bieliznę oraz spodnie. Możesz to robić, stosując letnie kąpiele lub naprzemienne polewanie genitaliów ciepłą i zimną wodą. Pamiętaj jednak, że woda nie może być gorąca, ani bardzo zimna.

Twoje jądra lubią ruch. Stan i kondycja Twoich jąder będą doskonałe, jeśli każdego dnia pozwolisz sobie na pół godziny ruchu. Nie chodzi o ruch wyczynowy, lecz zwyczajny, dostępny każdemu. Chodź po schodach, pokonuj pieszo niewielkie odległości, biegaj, spaceruj z kijkami, pływaj itp. Jeśli jeździsz na rowerze zadbaj o to, by siedzisko było właściwie wyprofilowane i nie uciskało jąder.

Twoje jądra lubią witaminę C, kwas foliowy, selen i cynk. Stosuj w diecie produkty zawierające te pierwiastki. Są to m.in. ziarna dyni i słonecznika, warzywa i kasze. Wymienione tu składniki zapewniają optymalną ruchliwość plemników i odpowiedni poziom testosteronu w Twoim organizmie.

Badaj jądra! Badanie jąder u mężczyzn jest tak samo ważne jak badanie piersi u kobiet. Jeśli to możliwe, mobilizujcie się nawzajem z partnerką do dbania o własne zdrowie i zapobiegania rozwojowi chorób nowotworowych. Badając jądra nie unikniesz raka, ale jego istnienie wykryjesz na tyle wcześnie, że pozbycie się go będzie niemal prawie zawsze możliwe.

Jak badać jądra? Samobadanie jąder przeprowadzaj raz na miesiąc, tuż po wyjściu z wanny lub prysznica. To proste: wystarczy jedną ręką przytrzymać członek w górze, a drugą złapać jądro, między kciuk i pozostałe palce. Dotykaj jądra miejsce w miejsce, zwracając uwagę na zgrubienia. W górnej, tylnej części jądra znajdują się nasieniowody, stanowiące naturalne zgrubienie skóry. Przypatrz się jądru i porównaj jego kształt i wielkość z drugim. Podobnie potraktuj zgrubienia.

Możesz poprawić pracę jąder przy pomocy ćwiczeń. Jeśli zauważasz, że Twoja kondycja seksualna pogorszyła się, zacznij regularnie stosować ćwiczenia pozytywnie wpływające na pracę jąder.

Ćwiczenia w pozycji leżenia na plecach:

Leżąc na plecach, szybko przebiegnij palcami w górę i w dół po wewnętrznej stronie ud. Zrób to 10 razy dla każdej nogi.

Leżąc na plecach naciągaj delikatnie każde z jąder. Zrób to po 5 razy dla każdego jądra.

W leżeniu na plecach włóż ręce pod jądra i podrzucaj je do góry. Zrób to 15 razy dla każdego jądra.

Ćwiczenia na stojąco:

Stojąc, rozstaw nogi na szerokość odpowiadającą Twoim biodrom i zrób po pięć skłonów w prawo i w lewo do każdej nogi.

Masuj skórę wokół pępka w różne strony. Rób to przez pół minuty.

10 razy podskocz na lekko ugiętych nogach.

Możesz poprawić pracę jąder, stosując masaż receptorów. Masowanie lub uciskanie następujących punktów na ciele poprawia pracę jąder:

Środkowy punkt małżowiny usznej – masuj kciukiem i palcem wskazującym;

Punkt usytuowany w odległości 5 cm od podstawy członka – uciskaj delikatnie przy pomocy palców.

Dziesięć przykazań dla dbających o jądra!

1. Pamiętaj o codziennym ruchu przez minimum 30 minut.
  2. Noś luźne i przewiewne ubrania, zwłaszcza latem. Unikaj obcisłej bielizny.
  3. Jedz pestki dyni i słonecznika, bo są bogatym źródłem cynku.
  4. Rzuć lub ogranicz palenie.
  5. Zapomnij o gorących kąpielach i saunie.
  6. Nie trzymaj laptopa na kolanach.
  7. Stosuj chłodne kąpiele i masaże wodne.
  8. Zapomnij o śmieciowym jedzeniu.
  9. Nie wstydź się oglądać jądra i badać je.
  10. Wykonuj ćwiczenia i masaż receptorów korzystne dla jąder.