Urazy mogące spowodować brak erekcji

Impotencja stanowi nierzadko rezultat różnorodnych urazów. Operacje w okolicach gruczołu krokowego oraz pęcherza, powypadkowe obrażenia, niezbyt rozsądna jazda na rowerze – to wszystko może spowodować zaburzenia potencji. 

Impotencja jest niezwykle wstydliwą przypadłością dla panów. Każdy spośród nich z pewnością chciałby pozbyć się takiej dysfunkcji. Dlatego niezwykle istotna pozostaje troska o swoje zdrowie, gdyż impotencja może występować na skutek różnorodnych urazów. 

Jakie urazy mogą prowadzić do impotencji?

Żeby móc wyjaśnić wpływ, jaki mają na potencję różne urazy, warto zasięgnąć opinii seksuologów. Uważają oni, iż urazy mające przyczynę w na przykład w chorobach cywilizacyjnych, jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca, mogą prowadzić do mikrourazów w naczyniach. Również po przeprowadzeniu operacji chirurgicznych w obrębie moczowego pęcherza, prostaty, dochodzi nierzadko do uszkodzenia w obrębie nerwów. Urazy kręgosłupa mające związek z uszkodzeniami nerwów znajdujących się w obrębie miednicy, przykładowo po samochodowym wypadku, mogą przyczyniać się do powstania impotencji. 

Pośród urazów mogących spowodować impotencję, można zatem wymienić uszkodzenia w obrębie naczyń krwionośnych, jak i nerwów w miednicy. Istotny wpływ mogą mieć również obrażenia, które wystąpiły na skutek operacji przeprowadzonej na miednicy. Jeżeli mężczyzna trafił na stół operacyjny z uwagi na problemy z prostatą, odbytnicą czy też pęcherzem, to istnieje spore ryzyko pojawienia się różnorodnych komplikacji. Lekarz może w niecelowy sposób uszkodzić krwionośne naczynia odpowiadające za powstawanie erekcji. Przyczynę stanowić mogą także urazy członka. Zdarza się, iż mężczyzna staje się impotentem z uwagi na obrażenia w rdzeniu kręgowym. 

Ostrożni powinni być szczególnie mężczyźni będący zapalonymi rowerzystami. Częsta jazda może także poskutkować impotencją. Z jakiego powodu? Podczas, gdy mężczyzna siedzi na siodełku, uciska na swoje narządy płciowe i krew nie ma jak krążyć w swobodny sposób. Zaburzenia erekcji mogą występować, jeżeli czas jazdy w przeciągu tygodnia przekroczy trzy godziny. Czy to oznacza, iż pasjonaci będą zmuszeni do zrezygnowania z jeżdżenia na rowerze? Niekoniecznie. Dzisiaj firmy zajmujące się produkcją rowerów pracują nad tym, żeby siodełka nie były zagrożeniem dla zdrowia. 

Jak już zostało to wspomniane wyżej, przyczyną zaburzeń wzwodu, może być także cukrzyca, a poza tym guzy w rdzeniu kręgowym, zatrucia na skutek kontaktu z ciężkimi metalami czy też stwardnienie rozsiane. Co możemy w takim przypadku zrobić? Z pewnością, warto się będzie zdecydować na seksualną rehabilitację, za sprawą której mężczyzna powinien szybko powrócić do formy. 

Impotencja – czy można jej zapobiec? 

Uniknięcie powstania impotencji na pewno będzie możliwe, żaden z mężczyzn nie musi pozostać na nią skazany. Praktyczne zadbanie o to, żeby nie powstały ani mikrourazy spowodowane przez losowe wypadki, jak i odpowiednia wiedza odnośnie tej tematyki, dają szanse na właściwie długie skorzystanie z płciowych narządów w znakomitej kondycji. 

Przyczyną impotencji mogą być nierzadko różnorodne urazy albo schorzenia. Dlatego więc trzeba dbać o własne zdrowie już dużo wcześniej. Odpowiednia dieta, fizyczną aktywność, jak również właściwa higiena pracy umożliwi zapobieżenie kłopotom. Wszyscy bardzo dobrze wiemy, iż lepiej jest zapobiegać, aniżeli leczyć. 

Na co warto będzie jeszcze zwracać uwagę? 

Kiedy pojawi się impotencja, nie zawsze stanowi ona rezultat jakiegoś urazu. Nierzadko przyczynę stanowią kłopoty psychicznej natury. Może to być strach przed zostaniem ojcem – mężczyźni boją się, iż zapłodnią swoją kobietę. Przyczynę stanowić mogą kompleksy, mężczyźni uważają, iż nie będą w stanie sprostać oczekiwaniom kobiet. Często impotencja jest wynikiem przewlekłego stresu, posiadamy kłopoty w domu czy też w pracy i to odbija się na sprawach łóżkowych. Kiedy aktywność seksualna jest przyczyną wyrzutów sumienia (zdrada, seks przed ślubem), wówczas także mogą pojawić się kłopoty z potencją. Mężczyźni powinni zatem pamiętać o tym, żeby nie tylko zadbać o fizyczne zdrowie, ale również to psychiczne. 

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Vote count: 2

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *