Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk – jak sobie z nim radzić?

Przedwczesny wytrysk to problem, z którym boryka się obecnie bardzo wielu mężczyzn w różnym wieku. Ze względu na swoją specyfikę wiąże się on nie tylko ze znacznym obniżeniem jakości życia seksualnego, ale także z pogorszeniem samooceny i brakiem pewności siebie. W niektórych przypadkach zaburzenie to może doprowadzić nawet do stanów depresyjnych. Na szczęście dzięki dzisiejszej medycynie można skutecznie poradzić sobie z problemem przedwczesnego wytrysku i przywrócić pełną sprawność seksualną oraz poczucie własnej wartości. Jak można rozpoznać przedwczesny wytrysk, jakie są jego przyczyny i co należy robić, aby skutecznie poradzić sobie z tym nieprzyjemnym schorzeniem?

Jak rozpoznać przedwczesny wytrysk?

Na początku warto wyjaśnić sobie podstawową kwestię, czyli w jakich przypadkach w ogóle można mówić o występowaniu przedwczesnego wytrysku. Spora grupa mężczyzn skarżących się na to schorzenie nie ma tak naprawdę świadomości na temat jego diagnozowania, w efekcie czego niekiedy do lekarzy zgłaszają się zupełnie zdrowi panowie. Powszechnie uznaje się, że przedwczesny wytrysk jest rozpoznawany wtedy, gdy do ejakulacji dochodzi praktycznie natychmiast po rozpoczęciu stosunku lub jeszcze przed właściwym zbliżeniem. Nie ma więc mowy o występowaniu problemu, kiedy wytrysk następuje po kilku minutach od momentu penetracji. Taki stan rzeczy jest uznawany przez większość lekarzy za coś zupełnie normalnego.

Przedwczesny wytrysk jest spowodowany brakiem kontroli mężczyzny nad ejakulacją oraz brakiem umiejętności opóźnienia jej do czasu osiągnięcia przyjemności przez partnerów. Może to być spowodowane wieloma czynnikami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi. Zdarza się również, że na umiejętność kontroli wytrysku ma wpływ wiek mężczyzny lub nawet rodzaj przyjmowanych przez niego leków. Warto wiedzieć także, że po zaobserwowaniu u siebie przedwczesnego wytrysku natychmiastowa wizyta u lekarza nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Specjalistę warto odwiedzić dopiero wtedy, gdy schorzenie występuje notorycznie lub znacznie się nasila.

Najczęstsze przyczyny braku kontroli nad wytryskiem

Jak zostało już powiedziane, przedwczesny wytrysk może mieć bardzo wiele wszelkiego rodzaju przyczyn. Pomimo tego, da się wskazać te, które zdecydowanie najczęściej mają wpływ na obniżenie jakości życia seksualnego mężczyzn. Bardzo często czynnikiem decydującym jest młody wiek i stosunkowo małe doświadczenia seksualne. W takich sytuacjach zbliżeniom seksualnym zwykle towarzyszy dość spora dawka stresu, który skutecznie pozbawia mężczyznę kontroli i powoduje przedwczesny wytrysk. Bardzo podobne skutki może mieć długa abstynencja od seksu. Powoduje ona znaczny wzrost napięcia seksualnego, które sprawia, że kontrolowanie wytrysku podczas penetracji staje się znacznie utrudnione. Jak łatwo można się domyślić, w obu tych przypadkach problem  z czasem mija i mężczyźni mogą odczuwać pełną satysfakcję ze swojego życia seksualnego.

Czasami zdarza się jednak, że problem jest nieco bardziej skomplikowany i szansa na jego samoistne ustąpienie praktycznie nie istnieje. Do przyczyn przedwczesnego wytrysku, które wymagają ćwiczeń lub kontaktu z lekarzem zalicza się najczęściej:

  • nadpobudliwość seksualną
  • nadwrażliwość żołędzi członka
  • zapalenie prostaty
  • zbyt małe napięcie mięśni cewki moczowej
  • infekcje lub urazy dróg moczowych
  • urazy kręgosłupa
  • problemy natury psychicznej, takie jak stres lub poczucie presji czasu.

Z każdym z tych problemów można sobie skutecznie poradzić dzięki zastosowaniu odpowiedniego leczenia lub przeprowadzaniu dobrze dobranych ćwiczeń. Dzięki rozwojowi medycyny oraz nowoczesnym metodom większość mężczyzn może z powodzeniem odzyskać pełną sprawność seksualną. Jak podają statystyki, nawet 97% pacjentów zmagających się z przedwczesnym wytryskiem, dzięki odpowiedniej terapii może uzyskać bardzo zadowalające rezultaty.

Metody leczenia przedwczesnego wytrysku

Dobrym rozwiązaniem problemów związanych z brakiem kontroli wytrysku może okazać się zastosowanie skutecznych leków. Obecnie jednymi z najbardziej sprawdzonych i bezpiecznych  środków tego typu dostępnych na rynku są Viagra lub Kamagra. Znacznie wpływają one na poprawę ogólnej sprawności seksualnej, przez co przyczyniają się również do opóźnienia momentu ejakulacji. Systematyczne przyjmowanie leków w niewielkich ilościach wraz z przeprowadzaniem odpowiednich ćwiczeń może w znacznym stopniu wydłużyć czas trwania stosunku oraz zauważalnie zwiększyć przyjemność partnerów.

Gdy te metody nie działają, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem pozostaje kontakt z seksuologiem, który jest w stanie odpowiednio dobrać terapię oraz indywidualnie dostosować proces leczenia do potrzeb każdego pacjenta. Warto wspomnieć także o tym, że niekiedy dla uzyskania możliwie jak najbardziej zadowalających efektów leczenia, udział w nim powinna wziąć także partnerka pacjenta. Lekarz może zalecić parom wspólne ćwiczenia, dzięki którym czas trwania stosunku seksualnego może wydłużyć się nawet o kilka minut.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *