Problemy w związku a zaburzenia erekcji

Problemy w związku przyczyną zaburzeń erekcji

To mit, że kłopoty z erekcją występują wyłącznie u mężczyzn po 45. roku życia. Brak wzwodu i obniżony popęd seksualny mogą dotykać także młodszych panów. Zaburzenia erekcji wywoływane są bowiem nie tylko przez czynniki fizyczne, takie jak wiek, czy poziom testosteronu, lecz również przez stres, nerwy i… kłopoty w związku. Te ostatnie skutecznie przeszkodzić mogą w osiąganiu wzwodu u panów.

Problemy z erekcją jako skutek napiętej atmosfery w związku

Z czasem do każdego związku wkrada się rutyna. Brak nowych bodźców może być przyczyną słabnącej namiętności w sypialni, a wreszcie całkowitego spadku libido. Do tego dojść mogą problemy z partnerem – częste kłótnie, spięcia, ostre wymiany zdań. Takie okoliczności nie sprzyjają popędowi seksualnemu.

Pary, które przechodzą kryzys, znajdują się w problematycznej pętli. Częste kłótnie trzymają je z dala od sypialni, a brak zbliżeń z partnerem oraz brak możliwości wyładowania napięcia seksualnego dodatkowo pobudzają nerwową atmosferę, prowokując spięcia. W przypadku mężczyzn stres związany z problemami w związku powodować może dodatkowo zaburzenia erekcji.

Erekcja u mężczyzn jest efektem oddziaływania bodźców. Doznania dotykowe, słuchowe, czy samo wyobrażenie zbliżenia w dużej mierze odpowiadają za wywołanie i utrzymanie wzwodu. Jednakże wspólna niechęć partnerów, napięta atmosfera i widmo wiszącej w powietrzu kłótni sprawiają, że panowie duszą w zarodku każdą okazję do wzwodu i nie są w stanie go utrzymać.

Jak przywrócić dawną ochotę na seks z partnerką?

Jednym z rozwiązań problemu może być wizyta u seksuologa. Specjalista doradzi, jak poradzić sobie z kryzysem w związku oraz rozbudzić dawną namiętność między partnerami. Wsparcie profesjonalisty pomaga wyjść parom z kłopotliwej pętli, rozwiązać problemy z pomocą mediatora, a wreszcie walczyć z osłabionym libido i zaburzeniami erekcji. Terapia w gabinecie seksuologa rozwiązuje kłopoty związane ze wzwodem u mężczyzn, czy niskim pożądaniem u kobiet, nawet jeśli ich podłożem są standardowe problemy w związku.

Środki rozwiązujące problem zaburzeń erekcji

Niekiedy dochodzi do sytuacji, gdy kolejna kłótnia między partnerami kończy się wspólną wizytą w sypialni. Przepełniony negatywnymi emocjami mężczyzna może jednak nie być w stanie utrzymać erekcji, pomimo wiszącej w powietrzu namiętności. Wówczas w terapii zaburzeń wzwodu pomóc mogą środki na potencje, które dzięki zawartym w nich składnikom pomagają wywołać i utrzymać erekcję. Tabletki, takie jak Viagra i Kamagra rozszerzają skurczone naczynia krwionośne, wydłużając stosunek, a przede wszystkim pozwalając na odbycie stosunku. Przyjmować je mogą młodsi i starsi mężczyźni, którzy z powodu kłopotów w związku przechodzą przez zaburzenia erekcji. Tabletki proponują niemal natychmiastowe działanie, utrzymując wzwód i umożliwiając dłuższe zbliżenia z partnerką.

Pobudzenie seksualne u mężczyzn jest efektem wielu czynników. Na wywołanie i utrzymanie erekcji wpływa nie tylko poziom testosteronu, czy odczuwane bodźce dotykowe, lecz także atmosfera między kochankami. Problemy w związku mogą więc rzutować na kłopoty z erekcją. Aby im przeciwdziałać, warto zasięgnąć pomocy seksuologa, bądź wspólnie wypracować kompromis, przywracający dawną namiętność, zaufanie i dynamikę związku.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *