Pierścień erekcyjny – czy pomaga w impotencji?

Zaburzenia erekcji dotyczą wielu mężczyzn w różnym wieku. W związku z tym wielu panów unika zbliżeń i nie chce poszukiwać pomocy u specjalisty. Da się jednak z tym walczyć i istnieje wiele sposobów, aby przedłużyć wzwód i zaspokoić swoje potrzeby oraz partnerki. W niniejszym artykule przedstawiamy pierścień erekcyjny jako gadżet erotyczny pomagający mężczyznom w wydłużeniu erekcji oraz zwiększeniu doznań partnerki w trakcie stosunku. Co warto wiedzieć o pierścieniu erekcyjnym i w jaki sposób pomaga walczyć z impotencją? Odpowiadamy.

Przyczyny impotencji

Pierścień erekcyjny, przez niektórych nazywany ringiem erekcyjnym, jest stosowany w przypadku zaburzeń wzwodu mających różne przyczyny. Przede wszystkim impotencja występuje u mężczyzn, którzy nadużywają alkoholu i palą papierosy. Może być to zaskakujące, jednakże dym tytoniowy powoduje spadek poziomu testosteronu i powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, prowadząc w konsekwencji do skurczu tętnic, których zadaniem jest dostarczenie krwi do ciał jamistych członka. Impotencja może być również uwarunkowana cukrzycą, zaburzeniami neurologicznymi czy hormonalnymi a także nadciśnieniem tętniczym. W dzisiejszych czasach wiele mężczyzn jest zabieganych i skupionych na swojej pracy i w konsekwencji mogą być oni również mocno zestresowani, co również prowadzi do zaburzeń erekcji.

Pierścień erekcyjny – najważniejsze informacje

Pierścień erekcyjny jest najczęściej silikonowy, ale można się również spotkać z pierścieniami wykonanymi z lateksu, elastomeru, gumy termoplastycznej czy też stali chirurgicznej. Przed założeniem pierścienia warto wcześniej wydepilować strefy intymne. Rozciągliwe pierścienie zakłada się od razu na jądra i penisa, natomiast w przypadku nierozciągliwych gadżetów należy w pierwszej kolejności włożyć jedno jądro, potem drugie, a następnie członka. Zdejmuje się w odwrotnej kolejności. Warto też wspomnieć, że nierozciągliwe pierścienie powinny być nałożone przed erekcją.

Wybierając pierścień erekcyjny należy wybrać odpowiedni rozmiar, tak aby gadżet nie był zbyt luźny ani zbyt ciasny. Stosunek z takim gadżetem powinien powinien być przyjemny, a nie sprawiać dyskomfort. Oprócz zwyczajnych pierścieni erekcyjnych, popularne są również takie, które są wyposażone w specjalne wypustki pozwalające na stymulację łechtaczki partnerki. Można się również spotkać z modelami, które mają elementy wibrujące.

Jak działa pierścień erekcyjny?

Pierścień erekcyjny pomaga w walce z impotencją dzięki skutecznemu ograniczeniu odpływu krwi z żył penisa i utrzymywaniu wzwodu. Dzieje się to dzięki naśladowaniu naturalnych procesów zachodzących w organizmie mężczyzny – kiedy ma miejsce podniecenie, mózg wysyła sygnały do członka prowadząc do napływu krwi do ciał jamistych, które naciskają na żyły, blokują odpływ krwi i członek twardnieje.

Pierścień erekcyjny pozwala na dłuższe czerpanie przyjemności z seksu. Gadżet ten powinien być jednak używany prawidłowo – przede wszystkim za pierwszym razem nie powinno się go mieć na członku dłużej niż 10 minut, natomiast podczas kolejnych zbliżeń czas jego posiadania nie powinien być dłuższy niż pół godziny. Ponadto, przed kolejnym jego założeniem powinno się odczekać nie mniej niż godzinę. tak aby zapobiec uszkodzeniu nerwów w penisie.

Pierścień erekcyjny – przeciwwskazania

W przypadku pierścienia erekcyjnego występują pewne przeciwwskazania. Przede wszystkim nie powinno się go używać posiadając otarcia czy drobne ranki zlokalizowane na członku, ponieważ może to doprowadzić do rozwoju stanu zapalnego lub groźnego zakażenia. Nie powinny go używać również osoby, które chorują na anemię sierpowatą czy przyjmujące leki, które rozrzedzają krew.

Należy również pamiętać, iż w przypadku wystąpienia niepokojących objawów takich jak ból czy dyskomfort w trakcie stosunku z nałożonym pierścieniem, nie można tego lekceważyć i należy zaprzestać korzystania z tego gadżetu. Również jakiekolwiek obrzęki są przeciwwskazaniem do kontynuowania zbliżenia z nałożonym ringiem erekcyjnym.