Niszczycielski wpływ alkoholu na sprawność seksualną.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, alkohol jest 3 najgroźniejszym czynnikiem ryzyka dla zdrowia człowieka. To, w jakim stopniu zaszkodzi organizmowi, zależy w dużej mierze od intensywności picia, ilości spożywanego alkoholu i długości czasu picia. Nie bez znaczenia są również towarzyszące mu problemy zdrowotne, czyli zaburzenia wątroby czy też niedożywienie. Przewlekłe nadużywanie alkoholu wpływa negatywnie na wszystkie sfery życia mężczyzny. Jeśli chodzi o życie seksualne, jest on powodem zaburzeń wzwodu, A także obniżenia popędu płciowego.

Jak alkohol działa na organizm mężczyzny?

Alkohol jest niszczycielski w skutkach i wpływa źle właściwie na działanie wszystkich narządów organizmu. Jego długotrwałe spożywanie jest przyczyną uszkodzenia układu hormonalnego, układu krążenia i układu nerwowego. Prawidłowe działanie tych układów jest niezmiernie ważne dla procesu erekcji, a ich naruszenie skutkuje jej zaburzeniami. Alkohol jest czynnikiem sprzyjającym pojawieniu się innych nieprawidłowości i schorzeń takich jak: arytmia, niewydolność krążenia, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, niewłaściwy sposób odżywiania się, zaburzenia psychiczne, uszkodzenie układu nerwowego, zaburzenia hormonalne, zaburzenia relacji pomiędzy partnerami, nadużywanie innych szkodliwych substancji. Niekiedy pewne dolegliwości nakładają się na siebie i występują w tym samym czasie, co podnosi prawdopodobieństwo pojawienia się męskiej niemocy seksualnej.

Jak nadużywanie alkoholu przez długi czas wpływa na psychikę?

Alkohol w znacznym stopniu oddziałuje na stan emocjonalny osoby uzależnionej. Nie chodzi jedynie o długotrwałe jego wypijanie, ale także krótkotrwałe, lecz w dużych ilościach. Alkoholicy często zmagają się z uczuciem lęku, niepokoju i depresją. Oprócz tego sięganie w nadmiarze po trunki jest przyczyną bezsenności, zaburzeń świadomości, zmiany osobowości, wahań nastroju i zachowania. Stan emocjonalny mężczyzny odbija się oczywiście na jego życiu seksualnym. Sięganie po znaczne ilości trunków obniża też poziom satysfakcji życiowej i doprowadza do kłótni i konfliktów z partnerką, niekiedy nawet zdrady.

Długotrwałe spożywanie alkoholu a zaburzenia funkcji seksualnych

Wieloletnie sięganie po napoje wyskokowe jest bardzo częstą pośrednią przyczyną zaburzeń pojawiających się w tej sferze życia. Według przeprowadzonych badań dysfunkcje seksualne (zaburzenia wzwodu, brak popędu płciowego) dotykają nawet od 50 do 85 procent alkoholików. Przyczyną problemów ze współżyciem są uszkodzenia nerwów, uszkodzenia naczyń krwionośnych, wątroby, ale także zły stan psychiczny mężczyzny.

Alkohol a fizjologia procesu wzwodu

Wzmożony napływ krwi do penisa i zatrzymanie jej w nim jest podstawowym elementem prawidłowego wzwodu. Przez wpływ sporej ilości alkoholu następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych penisa, przez co krew napływa szybko i w dużych ilościach. Alkohol jednak doprowadza do jej bardzo szybkiego odpływu, a więc nie może dobrze wypełnić penisa i zapewnić mu twardość i objętość na odpowiedni czas, który wystarczy do odbycia stosunku płciowego.

Spożywanie alkoholu w niewielkiej ilości

Alkohol w małych dawkach działa korzystnie na życie seksualne. Dzięki niemu zwiększa się popęd seksualny i podniecenie. Człowiek czuje się pewniejszy siebie, bardziej atrakcyjny. Znikają przy tym lęki, obawy i kompleksy. Po alkoholu mężczyzna czuje się rozluźniony, dzięki czemu łatwiej mu

4.5 / 5. Vote count: 2