cybersex

Negatywne skutki seksu przez Internet

Według Światowej Organizacji Zdrowia nawet kilka procent osób na całym świecie może być uzależniona od seksu przez Internet. Zdecydowanie większa liczba osób otwarcie przyznaje, że choć raz próbowała wymieniać z kimś erotyczne wiadomości, zdjęcia, czy zabawiać się przez kamerkę. Ta z pozoru niewinna rozrywka niesie za sobą wiele przykrych konsekwencji. Jakie są negatywne skutki uprawiania seksu online?

Niewinna zabawa, która może przerodzić się w uzależnienie

W przypadku cyberseksu nie od razu mówić można o uzależnieniu, jednak to ono jest jednym z poważniejszych skutków jego uprawiania. Zaczyna się niepozornie – osoba obserwuje fora, podgląda kamerki z erotycznymi pokazami. Z czasem decyduje się dołączyć do użytkownika po drugiej stronie ekranu, tłumacząc swoje zachowanie chęcią zdobywania doświadczeń, samotnością, czy chłodem w sypialni. Problem rozpoczyna się w momencie, gdy niewinna rozrywka staje się narkotykiem. Uzależniony odczuwa frustrację i napięcie, jeśli zbyt długo odcięty jest od doznań. Swój popęd zaspokaja w domu i w pracy, ponieważ Internet daje mu łatwy dostęp do wirtualnych partnerów. Niekiedy skutkiem uprawiania seksu przez Internet jest negatywny wpływ na relacje z osobami z rzeczywistości.

Seks przez Internet a tradycyjny stosunek

Okazuje się, że spełnianie swoich fantazji online może wywoływać kłopoty z osiąganiem satysfakcji ze stosunków w rzeczywistości. Seks w Internecie odziera z hamulców, a z partnerem po drugiej stronie ekranu podzielić się można najbardziej perwersyjnymi fantazjami bez obawy o ocenę. Osoby szukające wrażeń w sieci mogą mieć problem z odczuwaniem pożądania wobec realnego partnera. W przypadku mężczyzn objawiać się to może kłopotami z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji, z kolei kobiety mogą utracić zdolność do osiągania orgazmu. Doświadczenia realne z czasem przestają bowiem być tak fascynujące i podniecające, jak seks przez Internet.

Co skłania do wypróbowania cyberseksu?

Powodów, dla których ludzie szukają wrażeń w sieci jest mnóstwo. Mogą być to słabe relacje z żoną, albo niezrozumienie wspólnych potrzeb. W przypadku singli ucieczka w seks przez Internet może wiązać się z obawą, że realny partner będzie oceniać umiejętności łóżkowe. Cyberseks postrzegany jest przez uzależnionych, jako wolny i nieograniczony. Na forach wyszukują oni bowiem osób podzielających ich fantazje erotyczne. Cenią jednocześnie, że do seksualnych wrażeń mają dostęp w dowolnej chwili. Warto jednak pamiętać, że ta niepozorna zabawa wymknąć się może spod kontroli, a przyłapanie partnera na zabawianiu się z inną osobą na forum lub kamerce może być traktowane jak zdrada przez żonę lub męża.

Skutki uzależnienia od seksu przez Internet można cofnąć

Uzależnienie od cyberseksu traktowane jest równie poważnie, jak inne dolegliwości tego typu. Terapia dobierana jest w zależności od stopnia zaawansowania choroby, opierając się głównie na psychoterapii i farmakoterapii. Panom mającym kłopot z osiąganiem satysfakcji w realnych zbliżeniach poleca się przyjmowanie Viagry lub Kamagry, które pomagają osiągnąć wzwód i wzmacniają doznania dotykowe. Wystarczy już niewielkie pobudzenie seksualne, by do prącia napłynęła krew i wypełniła ciała jamiste. U osób uzależnionych od cyberseksu ważne jest wsparcie utrzymania erekcji, tak by mogli zadowolić się w wyniku rzeczywistego seksu. Viagra i Kamagra cechują się niskim ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych, dlatego stosuje się je jako wsparcie w usuwaniu skutków uzależnienia od seksu przez Internet. Dzięki nim mężczyźni mogą ponownie nauczyć się czerpać przyjemność z realnego seksu, odstawiając na bok przygody w sieci.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *