Jak narkotyki wpływają na potencję

Narkotyki a problemy z erekcją

Z zaburzeniami erekcji boryka się obecnie całkiem spora liczba mężczyzn. Nie ma się temu co dziwić, gdyż bardzo mała liczba mężczyzn prowadzi obecnie zdrowy i zrównoważony tryb życia. Stres, brak odpoczynku oraz niewłaściwa dieta to czynniki, które nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Mogą również powodować spadek libido oraz wspomniane problemy z erekcją. Nie sposób jednak nie zauważyć, że problemy ze wzwodem mogą być również powodowane narkotykami

Jakie substancje mogą mieć wpływ na problemy z erekcją?

Nie sposób nie zauważyć, że na erekcję bardzo niekorzystnie wpływają pewne substancje. Mowa tu zarówno o narkotykach jak i o lekach, które stosowanie niezgodnie z przeznaczeniem mogą działać na nasz organizm tak samo jak narkotyki. Na problemy z erekcją wpływ mogą mieć przede wszystkim leki hormonalne oraz antydepresyjne. Nie ulega wątpliwości, że kłopoty ze wzwodem może powodować również nadmierne korzystanie z leków uspokajających. Mowa tu przede wszystkim o lekach z grupy benzodiazepin. Niestety, leki te stosowane w nadmiarze mogą prowadzić do uzależnienia. Tego rodzaju leki zmniejszają również ochotę na seks. Jak zaś powszechnie wiadomo, zmniejszone libido wiąże się ze zwiększonym ryzykiem problemów z erekcją. Jeżeli więc jesteśmy zmuszeni do stosowania wyżej wymienionych leków, koniecznie miejmy na uwadze przestrzeganie zaleceń lekarskich. Nadużywanie leków może bowiem doprowadzić do tego, że szybko staną się one dla nas narkotykami. Mowa tu przede wszystkim o benzodiazepinach.  

Jaki wpływ na potencję ma marihuana?

Nie da się ukryć, że jednym z najczęściej stosowanych narkotyków jest marihuana. Środek ten jest legalny w niektórych krajach, ale Polska się do nich nie zalicza. Najczęściej marihuanę się pali, przeważnie z dodatkiem tytoniu. Niektórzy jednak spożywają żywność z dodatkiem tego narkotyku. Palenie marihuany nie pozostaje niestety bez wpływu na erekcję. W wyniku nadmiernego używania tej rośliny może dojść do znacznego zmniejszenia zainteresowania seksem. Co za tym idzie, panowie mogą narzekać na problemy z osiągnięciem wzwodu. Marihuanie zarzuca się również powodowanie uciążliwych i trudnych do zwalczenia problemów z koncentracją. To również może zakłócać przebieg stosunku seksualnego i powodować niepożądany dyskomfort psychiczny. Najcięższe skutki dla naszego pożycia seksualnego powodować będzie codzienne palenie marihuany. W przypadku okazjonalnego korzystania z tego narkotyku problemy z erekcją nie powinny się pojawić. 

Jak może zaszkodzić nam heroina?

Heroina jest narkotykiem, który uznawany jest za zdecydowanie bardziej szkodliwy niż marihuana. Przede wszystkim, heroina silnie uzależnia. Jego nadużywanie bardzo niekorzystnie wpływa na większość organów człowieka. Szczególnie szkodzi on naszemu układowi nerwowemu. Może powodować oraz nasilać stany depresyjne, lękowe oraz objawy zaburzeń osobowości. Nie pozostaje również bez wpływu na sferę seksualną człowieka. Mężczyzna nadużywający heroiny musi liczyć się ze zmniejszeniem satysfakcji płynącej z życia seksualnego. Nierzadko zdarza się tak, że zainteresowanie seksem ustaje całkowicie. Heroina może prowadzić i bardzo często prowadzi do długotrwałego obniżenia libido. Może to sprawić, że mężczyzna nie będzie mógł osiągnąć satysfakcjonującego wzwodu. 

Jakie jeszcze narkotyki mają wpływ na erekcję?

Jak już zostało wspomniane powyżej, zarówno marihuana jak i heroina mają niekorzystny wpływ na erekcję. Podobnie rzecz ma się z nadużywaniem środków uspokajających, głównie z grupy benzodiazepin. Jak jednak przedstawia się sytuacja z kokainą wraz amfetaminą? Wiele osób nazywa bowiem te środki afrodyzjakami. Rzeczywistość nie jest jednak tak różowa jak mogłoby się wydawać. Oczywiście, oba te narkotyki mogą chwilowo zwiększać libido i sprawiać, że stosunek seksualny odbyty po ich zażyciu będzie satysfakcjonujący. Nie sposób jednak nie zauważyć, że jest to efekt krótkotrwały. Kokaina oraz amfetamina nie pozostają zaś bez wpływu na nasze zdrowie. Nadużywanie tego typu substancji może doprowadzić do tego, że bez zażycia narkotyku uprawianie seksu nie będzie możliwe. Jest to bardzo negatywne zjawisko, które może pogłębiać uzależnienie od narkotyków. 

Jak skutecznie radzić sobie z problemami z erekcją?

Bez względu na to, co jest przyczyną problemów z erekcją, możemy skutecznie z tymi kłopotami walczyć. Należy jednak mieć na uwadze to, że konieczne może okazać się odpowiednie podejście. Przede wszystkim warto próbować odszukać przyczynę problemów z erekcją. Pomóc może w tym doświadczony seksuolog. Możemy udać się również do terapeuty uzależnień, jeżeli nasze problemy z erekcją powodowane są narkotykami. Wreszcie, swoje kroki warto skierować do apteki. Bardzo skutecznymi środkami, które mają szansę pokonać nasze problemy z erekcją są viagra oraz kamagra. Dzięki nim możliwe stanie się odbycie satysfakcjonującego nas stosunku seksualnego. Środki te są bezpieczne, choć oczywiście należy przestrzegać wszystkich zaleceń zawartych w ulotce dołączonej do opakowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto poradzić się doświadczonego farmaceuty. 

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *