Na czym polega seks tantryczny?

Seks tantryczny to całkowite zaprzeczenie pojęcia szybkiego i rutynowego stosunku. Tantra jest sposobem na zespolenie się kochanków, zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym. Seks tantryczny to spokojna zabawa, w której obie strony poświęcają uwagę ciału partnera. Jest to rodzaj stosunku, w którym orgazm nie jest najważniejszym przeżyciem. Na czym polega seks tantryczny? Jak go uprawiać? Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

Na czym polega seks tantryczny?

Seks tantryczny to ezoteryczna hinduska praktyka, którą wykonywano już 5 tysięcy lat temu. Uprawianie tego stosunku ma na celu zwiększenie intensywności przeżyć oraz odtworzenie więzi umysł-ciało. Zbliżenie się ciał ma pozwolić na utrzymywanie podniecenia, które będzie powiązane z wzajemnym zrozumieniem oraz powolnym dotykaniem się przez kochanków. Seks tantryczny nie dąży do jak najszybszego osiągnięcia orgazmu. Ważne w nim jest to, by poznać ciało partnera oraz wsłuchać się w to, co chce ono powiedzieć. Ten rodzaj seksu ukierunkowany jest na drogę prowadzącą do szczytowania, a nie na samą przyjemność końcową. W tantrze możliwe jest odczucie przyjemności z zespolenia z ciałem partnera, które jest porównywalne do osiągnięcia orgazmu. Uczucie to pojawi się na długo przed właściwym orgazmem. Seks tantryczny jest sztuką, której należy się nauczyć, by przeżywać go także duchowo, a nie tylko cieleśnie.

Jak to wygląda w praktyce?

Seks tantryczny nie wiąże się z żadnymi specjalnymi pozycjami, których należy się nauczyć. Stosunek ten polega na znalezieniu więzi z partnerem, która pozwoli na połączenie się ciał i dusz kochanków. Gra wstępna w przypadku seksu tantrycznego powinna być długa i wyczerpująca. Będzie to czas na poznanie reakcji drugiej połówki na dotyk w określonych miejscach. Taka gra będzie więc opierała się na wykorzystaniu sfer erogennych, które znajdują się na ludzkim ciele. W standardowym stosunku, najczęściej korzysta się wyłącznie z takich sfer, jak: penis, jądra, krocze, łechtaczka oraz pochwa. Wiele osób nie wie tego, że na ciele znajduje się o wiele więcej miejsc, których dotykanie pozwoli kochankowi na odczuwanie przyjemności.

Seks tantryczny to idealna okazja do wykorzystania wszystkich sfer erogennych. Powoli, z wyczuciem oraz pełnym zaangażowaniem. Pierwszy krok to usta, które można całować. Najpierw jedna osoba, później druga. Ważne jest, by robić to delikatnie i swobodnie. Bardzo wrażliwe są także uszy, szyja oraz kark. Są to miejsca które można delikatnie muskać palcem oraz głaskać. Kolejnym krokiem w trakcie seksu tantrycznego będzie dotykanie piersi oraz sutków u mężczyzn. Przyjemne dla kochanka/kochanki będą także: głaskanie i delikatne dotykanie okolic brzucha, podbrzusza, a także stref wzdłuż kręgosłupa. Jeśli chodzi o ciało poniżej pasa, ma ona do zaoferowania także: wewnętrzne strony ud, pośladki oraz stopy. W seksie tantrycznym nie faworyzuje się żadnej części ciała, dlatego też uwaga poświęcona wymienionym miejscom na ciele człowieka, powinna być taka sama, jak ta związana z stymulowaniem narządów płciowych.

Jak zadbać o prawidłową kondycję ciała podczas seksu tantrycznego?

Dotykanie partnera/partnerki we wszystkich opisanych miejscach pozwoli obu kochankom czerpać większą satysfakcję ze zbliżenia. W seksie tantrycznym liczy się utrzymanie podniecenia seksualnego, jednak nie doprowadzanie do szybkiego szczytowania. Zdarza się, że mężczyzna ma problem z długim utrzymaniem wzwodu. Problemy z utrzymaniem erekcji mogą być dla niego przeszkodą do czerpania pełnej przyjemności z seksu tantrycznego. Może on także być przeciwny takiej formie zbliżenia, ze strachu przed nie poradzeniem sobie z utrzymaniem wzwodu. Rozwiązaniem tych problemów jest zażycie Viagry i Kamagry, które usztywniają członka, umożliwiając uprawianie stosunku nawet do 4 godzin.