Chirurgiczne leczenie impotencji

Leczenie chirurgiczne impotencji

Zaburzenia erekcji to coraz częstszy problem dotykający delikatnej sfery intymnej mężczyzn. Chociaż popularne środki farmakologiczne, takie jak popularna Viagra czy Kamagra mają zdecydowanie wpływ na poprawę męskiej potencji i często są pierwszym rozwiązaniem, po które sięgają mężczyźni w wypadku „męskich problemów”, zdarzają się sytuacje, gdy i one pozostają bezsilne i należy pomyśleć o ingerencji chirurga, który przywróci sprawne funkcjonowanie męskiego narządu.

Kiedy udać się do chirurga?

Mechanizm męskiej erekcji to sprawa bardzo delikatna – również z punktu widzenia biologii i wpływ na nią ma wiele czynników, których wyeliminowanie może znacząco poprawić jakość współżycia. Zanim więc podejmie się decyzje o ingerencji chirurgicznej, warto wykluczyć inne przyczyny zaburzeń, które można zniwelować zmianą trybu życia lub wspomnianymi wcześniej środkami farmakologicznymi.

Stres jest jedną z głównych a do tego najbardziej niedocenianych przyczyn zaburzeń erekcji i często wystarczy niewielka zmiana trybu życia lub szczera rozmowa z psychologiem czy seksuologiem, który zaleci wprowadzenie małych zmian, która zaprocentuje wzrostem możliwości i satysfakcji łóżkowej.

Jeśli przyczyną problemów są problemy hormonalne, ingerencja chirurgiczna nic nie zmieni, dlatego przed podjęciem decyzji o zabiegu należy wykonać pełen panel badań hormonalnych, które wykluczą nieprawidłowości systemu endokrynnego.

Niektóre nałogi czy przyjmowane leki również mogą mieć istotny wpływ na „męskie moce” stąd konieczny jest szeroki wywiad, który będzie miał na celu dokładne poznanie przyczyny problemu.

Jeśli jednak lekarz nie znajduje innych powodów, dla których nie wszystko działa jak powinno, a dostępna farmakologia nie pomaga – wtedy jest dobry czas nad rozważeniem zabiegu.

Typy i przebieg zabiegu chirurgicznego leczenia impotencji

Chirurgiczne leczenie impotencji działa na jednej z dwóch płaszczyzn. Pierwszą z nich są zabiegi naczyniowe w obrębie penisa, które mają za zadanie udrożnienie tętnic doprowadzających krew do narządu lub usunięcie ewentualnych przecieków żylnych, sprawiających, że erekcja jest niepełna i krótkotrwała.

Przyczynami zaburzeń w systemie naczyniowym penisa mogą być cukrzyca typu drugiego, otyłość, hipercholesterolemia, palenie papierosów.
Drugim typem zabiegu jest protetyka ciał jamistych. Jest to skuteczna metoda naprawcza dla tych pacjentów, którzy wyczerpali alternatywne metody leczenia zaburzeń erekcji.

Pośród kilku typów dostępnych protez, najczęściej wybierane są protezy hydrauliczne, które za pomocą pompki umieszczonej pompują wszczepione w prącie komory płynem, znajdującym się w niewielkim zbiorniczku – w zależności od technologii pompka i zbiornik mogą znajdować się w różnych miejscach prącia, moszny i okolicy nadłonowej.

Skuteczność zabiegu

Według przeprowadzanych badań i obserwacji, od 80 do 90% pacjentów osiąga pełną satysfakcję z odzyskanego wzwodu, co czyni metodę chirurgiczną sposobem leczenia erekcji o najwyższym wskaźniku zadowolenia. Dodatkowo wskaźnik ten był badany również u partnerów pacjentów poddanych zabiegowi. Należy jednak pamiętać o tym, że zabieg nie ma wpływy na męskie libido i  być może konieczna będzie dodatkowa farmakologia.

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Vote count: 1

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *