co to jest kerezza

Karezza, czyli stosunek powstrzymany

Karezza zamiennie nazywana jest stosunkiem powstrzymanym. Nie należy mylić go jednak ze stosunkiem przerywanym, polegającym na wysuwaniu penisa z pochwy na krótko przed wytryskiem. Celem karezzy jest maksymalne wydłużenie zbliżenia z partnerką, by na długo odczuwać silne pobudzenie seksualne. Istotną stosunku powstrzymanego jest niedopuszczenie do wytrysku nasienia. Jak go praktykować? Jakie skutki niesie za sobą uprawianie karezzy?

Czym jest karezza?

Włoskie słowo „karezza” tłumaczone jest jako „pieszczoty”. Używa się go do określania seksu polegającego na powstrzymywaniu mężczyzn od osiągania orgazmu. Karezza należy do jednej z tantrycznych technik kontrolowania ejakulacji. Jej istotą nie jest dążenie do osiągnięcia satysfakcji seksualnej przez wytrysk, a maksymalne przedłużenie stanu podniecenia.

Stosunek powstrzymany niesie pozytywne skutki dla organizmu. Wszystko przez zapewnianie równowagi hormonalnej, inaczej niż w przypadku częstych zbliżeń kończących się orgazmem. Karezza nie powoduje wahań dopaminy, produkowanej podczas pobudzenia seksualnego i zmniejszającej swój poziom w momencie orgazmu. Hormon utrzymuje względnie stały, wysoki poziom w trakcie zbliżenia i nie opada zaraz po jego zakończeniu. Unika się w ten sposób uzależnienia od skoków dopaminy.

Leniwe pieszczony, zamiast dynamicznego wyścigu po orgazm

Uprawianie karezzy nie jest trudne. Dynamizm i wyścig do osiągnięcia orgazmu zastępują tu powolne pieszczoty oraz opóźnianie wytrysku. Pary samodzielnie wypracować muszą swoje techniki uprawiania miłości, słuchając własnych ciał. Karezza to sztuka utrzymywania erekcji bez osiągania wytrysku. Panowie mogą pozostawać we wnętrzu swoich partnerek, wykonując niewielkie ruchy jedynie utrzymujące wzwód. Dynamiczna penetracja musi ustąpić miejsca powolnym pieszczotom, patrzeniu w oczy oraz bliskości ciał. W karezzie sporą rolę odgrywa kobieta. Leniwy rytm stosunku nadawać powinny ruchy jej bioder i zaciskanie mięśni Kegla w czasie penetracji. W przypadku, gdy mężczyzna będzie na skraju wytrzymałości, wówczas zająć się należy pobudzaniem innych, niż członek stref erogennych. Wszystko, by utrzymać stan pożądania jak najdłużej.

Techniki dla początkujących

Początkujący zacząć mogą od uprawiania karezzy przez około pół godziny. Z czasem można wydłużać ten okres. Nie ma uniwersalnej techniki, jaką zastosować można w sypialni. Karezza to sztuka słuchania własnych ciał, w celu skutecznego powstrzymywania orgazmu. Bardziej od fizyczności liczy się tu więź emocjonalna wpływająca na maksymalne podniecenie. Istotą jest, by balansować na granicy, na zmianę wywołując i zmniejszając erekcję u panów. Mężczyźni cierpiący na problemy z wiotkim prąciem mogą wspierać się suplementami wywołującymi wzwód. Może się bowiem okazać, że pierwsze doświadczenia z karezzą powodować będą kłopoty z utrzymaniem erekcji. Tabletki Viagra lub Kamagra sprawią, że penis będzie sztywny przez cały okres zbliżenia i gotowy na subtelne pieszczoty. Można zażyć je na krótko przed stosunkiem, oczekując ich działania podczas pobudzenia seksualnego. Z czasem można spróbować uprawiać karezzę bez wsparcia ze strony kapsułek.

Pozycje wydłużające stosunek

W karezzie ważny jest kontakt wzrokowy oraz bliskość ciał. Dobierając pozycje w łóżku, kierować się należy tymi cechami stosunku. Kochankom poleca się, by penis wchodził w pochwę stosunkowo płytko. To panie powinny nadawać tempo stosunku, delikatnie kołysząc biodrami oraz zaciskając mięśnie Kegla wokół prącia. Intensywność ruchów musi być dostosowana do stanu podniecenia partnera. Gdy ten zbliżać się będzie do wytrysku, warto zmienić pozycję i poczekać na zmniejszenie erekcji.

Czy ten post był pomocny?

3.7 / 5. Vote count: 3

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *