Libido

Jak zwiększyć libido i ochotę na seks

Seks a związek

Nie wiesz jak zwiększyć libido? U kobiet i mężczyzn wraz z wiekiem potrzeby seksualne się zmieniają. Zdobywa się coraz to nowsze doświadczenia, uczy się swojego ciała i jest się bardziej świadom potrzeb seksualnych. Aktywność seksualna sprzyja poprawie nastroju, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną oraz zdrowie. Regularnie odbywane stosunki seksualne zmniejszają nie tylko ryzyko występowania chorób neurologicznych, ale również mają wpływ na serce, krążenie czy libido. Wszystko dzięki mózgowi, który po prostu lubi seks i oddziaływuje na odpowiednie bodźce. Dobroczynne działanie seksu można w zasadzie wymieniać w nieskończoność, tym bardziej, że poza korzyściami fizjologicznymi, udane życie seksualne wpływa przede wszystkim na samopoczucie psychiczne. I w efekcie chroni przed takimi zaburzeniami, jak chociażby depresja.

Libido czyli popęd seksualny

Libido, jest niezwykle wymagające i kapryśne. Aby przez lata cieszyło się dobrą kondycją, trzeba nieustannie je podsycać. I nie ma znaczenia czy jest się w trwałym związku, czy właśnie zasiliło się szereg singli. Cel jest jeden, aby krótsza czy dłuższa przerwa w kontaktach seksualnych czy przeżywaniu orgazmu nie sprawiła, że ochota na seks po prostu wygaśnie. A skoro seks jest tak ważny, należy zrobić wszystko, aby był również udany. Na poziom libido mają wpływ przede wszystkim hormony, czynniki psychiczne, społeczne oraz wiek. Nieprawidłowe stężenie hormonów płciowych, nieregularny tryb życia, stres czy używki, to wszystko razem może mieć negatywny wpływ na odczuwanie pożądania.

Przyczyny spadku libido

Tak samo jak przerwy, libido nie cierpi nudy i rutyny. Za każdym razem, jeśli kocha się z partnerem tak samo, nie zmieniając pozycji seksualnych czy różnego rodzaju urozmaiceń łóżkowych, to jest się na najlepszej drodze do osłabienia libido, a tym samym do kryzysu w związku. Powielane pozycje łóżkowe w sypialni zabijają nawet największe uczucie i przywiązanie. Przyczyny obniżenia libido mogą być różne, ponieważ na popęd seksualny ma wpływ bardzo wiele czynników. Dla każdego seks jest przecież bardzo ważnym elementem życia. Często obniżenie potencji związane jest ze stresem i zmęczeniem, które daje o sobie znać pod koniec dnia. Dlatego, bardzo ważne jest wygospodarowanie w natłoku pracy i zajęć, czasu tylko i wyłącznie dla siebie. Świat przecież się nie zawali, jeśli sprawy codzienne, które nie wymagają natychmiastowego wykonania przełoży się na inny dzień. Nawet pół godziny dziennie poświęcone dla samego czy siebie samej pozwolą na odzyskanie siły.

Jak zwiększyć libido?

Seksuolodzy są zgodni, że krótki sen lub jego brak, prowadzi do zmniejszenia testosteronu (męski hormon płciowy), a jego spadek może prowadzić do zaburzeń funkcji seksualnych. Dlatego idealnym rozwiązaniem jak zwiększyć libido jest sen trwający 6-8 godzin. Jeśli będzie się sypiać regularnie nawet po 6 godzin, ochota na seks na pewno powróci. Wiadome jest, że to niby z pozoru banalne czynniki, ale to właśnie one odpowiedzialne są za wszelkiego rodzaju bodźce i oddziaływanie na nie. Atmosfera domowa, to kolejny bardzo ważny czynnik, który ma swoje ogromne znaczenie w życiu. Jeśli już zostanie się sam na sam z partnerem, to należy stworzyć odpowiedni klimat. Warto zainwestować w piękne, zapachowe świeczki, seksowną bieliznę, afrodyzjaki oraz odpowiednią oprawę muzyczną. To one będą miały wpływ na atmosferę i towarzyszyć będą w trakcie uniesień seksualnych. Zrobienie sobie nawzajem masażu, to oczywista zaleta gry wstępnej. Jeśli do tego zostaną wykorzystane rożnego rodzaju olejki, to dodatkowo nie tylko rozkręcą ale i zaostrzą seksualny apetyt. U kobiet np. wyjątkowo wskazany jest olejek różany, który podnosi ich libido. Wymieszanie np. kilku kropel olejku majerankowego z migdałowym również ma bardzo dobry wpływ na kobiece libido. Olejki nie tylko działają na zwiększenie popędu, ale przede wszystkim mają działanie uspakajające i odprężające, a do tego pięknie pachną.

Gry i zabawy erotyczne

Ochotę na seks można zwiększyć przez różnego rodzaju gry i zabawy erotyczne. Oryginalne pomysły warto wprowadzić do sypialni, ponieważ to właśnie one pomogą zerwać z rutyną i zwiększyć seksualne doznania. To dzięki nim można poznać swoje potrzeby i fantazje seksualne, a także otworzyć się na nowe, ekscytujące techniki seksu. Żeby stopniowo zbudować odpowiedni nastrój gra karciana w fanty np. rozbierany poker nie tylko będzie stopniowo zwiększać popęd seksualny ale również wprowadzi rozluźniającą atmosferę. Warto więc założyć jak najwięcej ubrań i drobnych rzeczy, aby ukryć seksowną bieliznę, żeby na końcu doprowadzić partnera do jeszcze większej ochoty na seks. Rzucanie seks kostką, to kolejny, niepozorny gadżet zachęcający do otwarcia się na „więcej” w seksie. Specjalna kostka zakupiona w sex-szopie, na której widnieją różne pozycje seksualne, to idealny rozwiązanie do każdej sypialni. Zabawa polega na rzucaniu kostką, która daje podpowiedź, w jakiej „konkretnej” pozycji należy uprawiać seks. Zabawa przebiegnie jeszcze bardziej podniecająco, jeśli wprowadzi się dwie kostki. Wówczas rzucanie jedną kostką może wskazywać części ciała, a druga – konkretne czynności seksualne. Kostki powinny różnić się kolorami.

Masaż, striptiz, zabawy z wibratorem i innymi gadżetami, to również metody, które pozwolą na zwiększenie ochoty na seks.

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Vote count: 1

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *