Jak rozpoznać impotencje

Jak rozpoznać impotencję?

Impotencja dotyka obecnie coraz młodszych mężczyzn. Szacuje się, że co siódmy mężczyzna aktywny seksualnie ma problemy z erekcją. Choć impotencja zazwyczaj dotyczy panów dojrzałych, którzy ukończyli już 40 rok życia, to coraz częściej borykają się z nią również młodzi, nawet 18-letni chłopcy. Jak rozpoznać, że nasze problemy z erekcją i czerpaniem satysfakcji seksualnej nie są jednorazowym incydentem, a przypadłością zwaną impotencją?

Impotencja – jak ją rozpoznać?

O problemach z impotencją możemy mówić w sytuacji, gdy mężczyzna ma regularne trudności z utrzymaniem erekcji podczas stosunku lub masturbacji. Warto również zwrócić uwagę na brak wytrysku, który łączy się z erekcją. Impotencja to również niemożliwość osiągnięcia orgazmu, a także dyskomfort lub nawet ból podczas stosunku. Niepokojący może być również znaczący spadek libido i niechęć do uprawiania seksu.

Nie można jednak mylić kilku razowych problemów z erekcją i braku ochoty na seks z impotencją. Warto obserwować swój organizm i analizować to, co się z nami dzieje. Jeśli przez dłuższy okres czasu zauważymy, że nasze libido nadal nie wzrasta, a podczas zbliżenia nie możemy osiągnąć satysfakcji lub czujemy dyskomfort, to możemy mówić o impotencji.

Przyczyny psychiczne

Impotencja ma szereg przyczyn, które ją powodują. Część z nich nie jest groźna i należy jedynie je wyeliminować, by życie seksualne powróciło do normy. Jeśli zastanawiamy się, czy nasze problemy w sypialni są właśnie tą dolegliwością, to warto zwrócić uwagę na powodujące ją czynniki. Może i my odnajdziemy je w swoim życiu.

Bardzo częstą przyczyną impotencji są złe relacje psychiczne z partnerką. Jeśli regularnie się kłócimy, mamy poczucie osamotnienia lub wykorzystywania w związku, nie czujemy się akceptowani albo nie możemy zaakceptować swoich kompleksów, to możemy mieć kłopoty z erekcją. Na impotencję wpływają również dawne urazy i nieprzyjemne skojarzenia związane z seksem, strach przed ewentualną ciążą partnerki lub niepokój, że nie spełnimy jej oczekiwań.

Przyczyny psychofizyczne

Ogromną rolę w kwestii satysfakcji seksualnej oraz zdolności do współżycia odgrywa nasza dieta, choroby, uzależnienia oraz tryb życia. Jeśli jesteśmy regularnie przemęczeni, śpimy zbyt krótko, mamy stresującą pracę, palimy papierosy lub pijemy alkohol, to możemy mieć problemy z erekcją. Warto również przyjrzeć się swojej diecie. Nieregularne i niezdrowe posiłki, zbyt mało składników odżywczych lub nadwaga mają bezpośredni wpływ na nasze krążenie i powstawanie wzwodu.

Na problemy z erekcją wpływają również przewlekłe choroby oraz stosowane lekarstwa. Szczególnie środki moczopędne, antydepresyjne, antyarytmiczne oraz psychotropy mogą negatywnie wpływać na nasze życie seksualne.

Impotencja, a problemy zdrowotne

Najczęstszymi przyczynami impotencji są poważne problemy zdrowotne, związane głównie z układem krwionośnym. Panowie po zawałach, cierpiący na miażdżycę i nadciśnienie mogą się borykać z problemami z erekcją. Ogromne znaczenie ma również otyłość i cukrzyca, która wpływa na przepływ krwi i uniemożliwia jej prawidłowy dostęp do prącia, co skutkuje niepełnym lub niemożliwym do utrzymania wzwodem. Do impotencji przyczyniają się również choroby nerek i układu moczowego, schorzenia układu oddechowego oraz padaczka.

Leczenie

Impotencja jest chorobą, która powstaje w wyniku innych schorzeń lub problemów. Bardzo często wystarczy odpowiednia terapia oraz suplementacja, która pomaga uporać się z uporczywą dolegliwością i pozwala ponownie cieszyć się satysfakcją seksualną. Niestety problemy z erekcją są dla większości mężczyzna wstydliwe i sprawiają, że panowie separują się od swoich partnerek. Dlatego tak ważne jest ich wsparcie, szczera rozmowa oraz chęć pomocy. Jeśli impotencja wynika z problemów natury psychicznej lub jest efektem złych relacji z partnerką, pomocna staje się terapia. Warto również rozmawiać i otwarcie mówić o swoich troskach oraz niechęci. Im szybciej wyjaśnimy sobie wszelkie powody stresu przed seksem, tym łatwiej uda się nam ponownie zbudować bliskość.

Suplementacja

W walce z impotencją pomocna staje się również suplementacja. Takie środki jak Viagra czy Kamagra pomagają uzyskać erekcję oraz wpływają na jakość stosunku. Jeśli niemożliwość utrzymania wzwodu wpływa na nas stresogenne i powoduje, że przed każdym zbliżeniem stajemy się nerwowi oraz niepewni, to zażycie tabletek doda nam pewności. Świadomość, że nasza erekcja jest wspierana przez odpowiednie środki pomoże przezwyciężyć nam strach i pozwoli zapomnieć o wcześniejszych problemach. Zawarty w tabletkach sildenafil działa rozkurczająco na naczynia krwionośne w prąciu. Dzięki temu umożliwia swobodny przepływ krwi oraz jej odpowiednią ilość, dzięki czemu erekcja staje się trwała, długa i stabilna. Odpowiednia suplementacja pomaga walczyć z impotencją i znacząco łagodzi skutki chorób, problemów psychicznych oraz fizycznych. Połączenie tabletek i eliminacji niezdrowych czynników daje najlepsze efekty i przywraca seksualną satysfakcję.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *