Jak podnieść libido u mężczyzny?

Jak podnieść libido u mężczyzn?

Słaba ochota na seks mieć może różne podłoża. Panowie o małym libido narzekają najczęściej na przemęczenie i stres, które skutecznie obniżają chęć na zbliżenia z partnerką. Istnieją jednak sposoby na poprawę popędu seksualnego. Podpowiadamy, jak podnieść libido u mężczyzn!

Poziom libido u mężczyzny – od czego zależy?

Intensywność popędu seksualnego zależy od indywidualnych potrzeb człowieka. Jedni chwalą się niemal nieustającą ochotą na seks, podczas gdy innych cechuje libido na znacznie niższym poziomie. Indywidualnie odczuwana ochota na seks zależy w dużej mierze od hormonów i czynników psychicznych. W przypadku mężczyzn liczą się m.in. poziom testosteronu, stres, czy wiek. Na popęd seksualny wpływać mogą również używki, dieta, czy prowadzony tryb życia. Co robić, gdy dawniej odczuwana ochota na seks się osłabiła?

Afrodyzjaki, czyli co jeść, aby podnieść libido u mężczyzn?

Poleca się, by w celu poprawy popędu płciowego do diety włączyć afrodyzjaki. Określane w ten sposób produkty pozytywnie wpływają na procesy zachodzące w organizmie, pobudzając ochotę na seks. Do grupy afrodyzjaków zalicza się między innymi ostrygi, które dostarczając mężczyznom cynk, wspierają produkcję testosteronu i spermy. Oprócz tego pozytywnie wpływają na krążenie. Warto, by panowie chcący zwiększyć libido do swojej diety włączyli także warzywa – przede wszystkim liściaste. Wzrost popędu seksualnego, a także sprawność w czasie zbliżeń z partnerką wspierać będzie m.in. szpinak, kapusta, czy brukselka, zawierające kwas foliowy. Poleca się stosować także na poziom libido u mężczyzny przyprawy, takie jak czosnek (wspierający erekcję), cynamon (poprawiający krążenie krwi), czy bazylię (uruchamiającą zmysły). Więcej informacji na temat tego co jeść żeby poprawić potencję, znajdziesz w naszym innym artykule.

Wsparcie ze strony suplementów diety

Panowie, którym zależy na błyskawicznej poprawie libido sięgnąć mogą także po suplementy diety. Polecane przez farmaceutów Viagra i Kamagra są jednymi z najbardziej znanych i skutecznych środków które pozytywnie wpływają na poziom libido u mężczyzny. Tabletki nie tylko wspierają utrzymanie erekcji, ale także pomagają uzyskać wzwód. Substancje aktywne zawarte w Viagrze i Kamagrze odpowiadają za rozluźnianie naczyń krwionośnych w prąciu, ułatwiając osiągnięcie erekcji. Dodatkowo środki te wpierają pewność siebie mężczyzn, którzy utracili ją z powodu swoich spadków libido. Środki na potencję przyjmować mogą młodsi i starsi mężczyźni, którzy skarżą się na problemy z pobudzeniem seksualnym. Tabletki wspierają osiągnięcie wzwodu, a tym samym umożliwiają odbycie stosunku z partnerką.

Redukcja stresu a poziom libido

Jednym z najczęściej wymienianych powodów spadków libido u mężczyzny jest stres. Nerwowa atmosfera w pracy, zmiana miejsca zamieszkania, czy napięta sytuacja rodzinna skutecznie obniżają ochotę na seks. Poprawę przynieść może aktywność fizyczna, która przyczyni się do wyładowania negatywnych emocji, pobudzi krążenie, a wreszcie zwiększy chęć na wizytę w sypialni. Pomóc może już kilkunastominutowy spacer, dlatego panowie nie muszą od razu odwiedzać siłowni. Dodatkowym wsparciem libido będzie także zrezygnowanie z używek – papierosy i alkohol powodować mogą niekiedy problemy z erekcją, dlatego warto ograniczyć ich ilość w codziennej rutynie.

Poza wymienionymi sposobami na wzrost libido ważnym bodźcem będzie także temperatura w sypialni. Przełamanie rutyny i wdrożenie do seksu nowych doświadczeń mogą być jednymi z bodźców decydujących o powrocie dawnego popędu seksualnego. W przypadku męskiego libido ważne jest nielekceważenie już pierwszych oznak słabnącej ochoty na seks, lecz przeciwdziałanie im od początku. Warto wiedzieć kiedy zacząć korzystać z leków na potencję.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *