Jak amfetamina niszczy męską potencję?

Od lat lekarze i naukowcy alarmują, jak wysoce negatywny wpływ wywierają na zdrowie człowieka. Niektórzy mężczyźni sądzą jednak, iż stosowanie używek jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ pomaga zachować sprawność seksualną. Warto wiedzieć, iż tego typu stwierdzenia nie mają w ogóle pokrycia w rzeczywistości. Systematyczne stosowanie używek prowadzi do całkowitego zaniku sprawności seksualnej. W poniższym artykule omawiamy, jak amfetamina niszczy męską potencję. 

Amfetamina – definicja 

Amfetamina to określenie dla grupy związków chemicznych. Warto wiedzieć, iż środek ten jest w Polsce całkowicie nielegalny, dlatego za jego stosowanie mogą grozić nam bardzo surowe konsekwencje prawne. Jest to środek psychotropowy wykazujący się bardzo silnym działaniem uzależniającym. Amfetamina prowadzi bardzo szybko do wyniszczenia całego organizmu, a w konsekwencji do śmierci pacjenta i wykluczenia społecznego. 

Amfetaminę przyjmuje się doustnie, przez nos, dożylnie bądź poprzez palenie. Lekarze wskazują, iż w wyniku zażycia amfetaminy dochodzi do kilkugodzinnego pobudzenia psychoruchowego. Obecnie najpopularniejsza odmiana amfetaminy to metaamfetamina. Wyróżnia ją nieco inna budowa, jednak efekty jej stosowania są bardzo zbliżone. 

Jak amfetamina oddziałuje na ludzki organizm? 

Amfetamina powoduje, iż dochodzi do stymulacji przekazu impulsów między neuronami w mózgu. Za sprawą tego narkotyku kora mózgowa oraz neuroprzekaźniki są stymulowane do wydajnego działania. W perspektywie krótkoterminowej amfetamina zwiększa koncentrację, zmniejsza zmęczenie oraz zapewnia przyjmującej ją osobie wytrzymałość. Im dłużej dana osoba sięga po amfetaminę, tym więcej musi jej zażyć, aby zapewniła mu ona pożądany rezultat w postaci lepszej wydajności. 

Amfetamina a sprawność seksualna 

Zwolennicy amfetaminy podkreślają, że dzięki niej poprawia się koncentracja, zanika łaknienie, pojawia się uczucie lekkości oraz dochodzi do wzrostu podniecenia seksualnego. Należy jednak pamiętać o tym, że wszystkie te efekty wyróżniają się tym, iż są krótkotrwałe. Wielu mężczyzn sięga po amfetaminę, ponieważ są przekonani, iż w ten sposób uda im się zwiększyć libido oraz uzyskać nawet kilka orgazmów. 

Okazuje się, że jest to prawda. Dzięki metaamfetaminie można cieszyć się sporą sprawnością seksualną nawet przez wiele godzin. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż po chwilowym wzrośnie potencji, po kilku tygodniach u mężczyzny mogą pojawić się spore trudności z uzyskiwaniem wzwodu. Ryzyko wystąpienia impotencji u osób często sięgających po amfetaminę jest naprawdę ogromne. 

Ryzyko wystąpienia impotencji z powodu zażywania amfetaminy rośnie wtedy, gdy dany mężczyzna zażywał ją w sposób długotrwały. W przypadku, gdy był to tylko jednorazowy incydent, wówczas najpewniej impotencja będzie miała wyłącznie charakter chwilowy bądź nie wystąpi w ogóle. 

Jak wyleczyć uzależnienie od amfetaminy? 

Niestety, amfetamina wyróżnia się bardzo silnym działaniem uzależniającym. Można się od niej uzależnić już po pierwszym zażyciu. Na czym polega leczenie uzależnienia od amfetaminy? Narkotyk ten wywołuje zazwyczaj przede wszystkim uzależnienie psychiczne. Z tego względu terapia polega przede wszystkim na stosowaniu terapii psychologicznej, na przykład terapii poznawczo-behawioralnej. Dzięki niej osoba uzależniona pod okiem doświadczonego specjalisty ma szansę na to, aby odzyskać dobre zdrowie oraz sprawność seksualną. 

Jeżeli u osoby uzależnionej od amfetaminy występują też stany lękowe, psychoza bądź depresja, wtedy konieczne jest także przyjmowanie specjalnych środków farmakologicznych. Leczenie uzależnienia od amfetaminy polega też na zwalczaniu dodatkowych schorzeń, które powstały w wyniku jej stosowania. Należy pamiętać o tym, iż amfetamina powoduje prawdziwe spustoszenie w organizmie. Wszystkie narządy i układy są krok po kroku wyniszczane przez tę toksyczną substancję. Zaburzenia wzwodu to tylko jedno z wielu groźnych powikłań, z którymi muszą mierzyć się osoby stosujące amfetaminę przez długi czas. 

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *