Impotencja neurogenna

Impotencja neurogenna – jak sobie z nią radzić?

Impotencja to inaczej niemożliwość utrzymania lub osiągnięcia wzwodu koniecznego do spełnienia seksualnego. Problemy z erekcją mogą mieć różne przyczyny. Jedną z nich jest neurologia, związana z chorobami mózgu oraz rdzenia kręgowego. Ośrodkowy układ nerwowy może powodować liczne problemy seksualne, w tym te właśnie ze wzwodem.

Impotencja neurogenna

Poszukując przyczyn problemów z impotencją warto przyjrzeć się neurologicznym objawom. Zaburzenia erekcji powstające w mózgu mogą wynikać z:

 • padaczki
 • urazów
 • guzów mózgu
 • krwiaków
 • infekcji
 • chorób zwyrodnieniowych (np. Parkinsona)
 • chorób otępiennych (np. Alzheimera).

Zaburzenia erekcji pochodzące z rdzenia kręgowego mogą wynikać z:

 • urazów
 • infekcji
 • nowotworów
 • zaburzeń naczyniowych

Najczęstsze przyczyny pochodzenia mózgowego

Wśród licznych problemów z erekcją pochodzących z mózgowia warto skupić się na tych najczęstszych. Jedną z nich jest padaczka, która występuje już u młodych osób aktywnych seksualnie. Zazwyczaj zaburzenia wynikają z padaczki płatów skroniowych, która powoduje kłopoty z utrzymaniem wzwody. Dodatkowym obciążeniem mogą być leki przeciw padaczce, które nasilają objawy impotencji.

Przyczyny pochodzenia mózgowego to także nowotwory oraz urazy głowy, które powodują uszkodzenia i ponowne krwawienia do mózgu. Efektem urazów są problemy z powstawaniem erekcji oraz zauważalny spadek libido.

Najczęstsze przyczyny pochodzenia rdzeniowego

Szacuje się, ze blisko 20% problemów z erekcją neurogenną wynika z urazów rdzenia kręgowego. Gdy dojdzie do przerwania rdzenia, możemy zaobserwować porażenie dolnych kończyn, niekontrolowanie zwieraczy czy też dysfunkcje seksualne. Problemem są również guzy umiejscowione w pobliżu rdzenia, które rosnąc stopniowo uciskają na niego. Jednym z pierwszych objawów powiększającego się guza są właśnie problemy z erekcją. Zazwyczaj pomaga operacja i wycięcie guza.

Leczenie impotencji neurogennej

Impotencja neurogenna może mieć wiele przyczyn. W zależności od choroby dobiera się inny sposób leczenia. Czasami wystarczy pozbyć się przyczyny, a kłopoty z impotencją całkowicie mijają (np. wycięcie guza). Poza tym zazwyczaj pacjentowi podaje się leki stymulujące układ nerwowy. Niekiedy stosuje się również elektroterapię oraz korzysta z masaży.

Leki na potencję

Pomocnikiem w walce z problemami z erekcją są również leki na potencję, które wzmacniają poczucie pewności siebie oraz wspierają utrzymanie wzwodu i osiągnięcie orgazmu. Gdy już zdiagnozujemy przyczyny swoich dolegliwości i upewnimy się, że wystarczająco dbamy o swoje zdrowie, warto również sięgnąć po fachową pomoc. Najlepszym rozwiązaniem będzie Kamagra lub Viagra. Zawarty w tych lekach sildenafil przyczynia się do rozkurczu naczyń krwionośnych prącia. Tym samym umożliwia otrzymanie trwałej erekcji. Leki na potencję są solidnym wsparciem w osiągnięciu oraz trwałym utrzymaniu stabilnego i mocnego wzwodu. Pozwalają czerpać satysfakcję seksualną przy zbliżeniu, dodają pewności siebie i sprawiają, że możemy zapomnieć o swoich dotychczasowych dolegliwościach.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *