Erekcja podczas ćwiczeń i wysiłku fizycznego

Erekcja podczas wysiłku fizycznego / ćwiczeń – jak sobie z nią poradzić?

Erekcja podczas wysiłku fizycznego nie wywołana podnieceniem seksualnym jest stosunkowo rzadka, aczkolwiek takie zdarzenie może mieć miejsce. Pojawienie się erekcji podczas treningu może doprowadzić do bardzo wstydliwej sytuacji. Ważnym jest poznać przyczynę tego zjawiska i wiedzieć jak zareagować

Dlaczego erekcja występuje przy wysiłku fizycznym?

Podczas wyczerpujących i długich ćwiczeń – szczególnie dolnych partii ciała – krew wpompowywana do mięśni może wypełnić ciało jamiste penisa powodując erekcję. Powodem tego może być mała aktywność seksualna, która powoduje, że ciało jest bardziej podatne na każdy bodziec związany z aktywnością seksualną, nawet jeśli chodzi o zwiększenie przepływu krwi w okolicach intymnych.

Wzwód podczas aktywności fizycznej może być również wywołany środkami, które regularnie zażywamy. Leki na potencje powodują zwiększanie przepływu krwi, podobnie jak trening. Skutek może być tylko jeden. Popularne środki takie jak Viagra czy Kamagra działają bardzo skutecznie, więc mogą być przyczyną erekcji podczas treningu.

Ciekawostka – część badań dowiodła, że leki na potencje korzystnie wpływają na wydolność organizmu w czasie wysiłku, dzięki polepszonemu ukrwieniu ciała.

Część osób może osiągnąć satysfakcję seksualną wywołaną intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi, ale to zjawisko dotyczy w szczególności kobiet.

Oto kilka porad jak poradzić sobie z erekcją podczas ćwiczeń:

 • Zmień swoją pozycję
  Zmiana pozycji może mieć dwie zalety. W niektórych przypadkach ubranie, lub sposób poruszania się lub siedzenia, może być stymulować penisa i powodować erekcję. Zmiana pozycji może pomóc usunąć bodźce i zatrzymać wzwód. Pomoże to również w ukryciu erekcji. Mając kieszenie możemy włożyć do niej rękę i spróbować bardziej schować penisa. 
 • Odpocznij i przeczekaj
  Dla niektórych mężczyzn, oczekiwanie na samoistne odejście erekcji może być najprostszym rozwiązaniem. Jeśli jesteś w stanie, przerwij ćwiczenia usiądź, zwolnij oddech i nie panikuj. Jeśli masz luźne ubranie, możesz użyć go do zakrycia erekcji, aby nie była widoczna dla innych ludzi. Możesz również użyć innych przedmiotów, np. piłki lub ręcznika. Pamiętaj, że Twoja erekcja jest prawdopodobnie bardziej zauważalna dla Ciebie niż dla innych ludzi. Jest to również znak, że Twoje genitalia są zdrowe i prawidłowo funkcjonują. 
 • Zimny prysznic
  Jeśli masz do niego dostęp, to zimny prysznic zdecydowanie może pomóc. Oczywiście, jeśli w czasie meczu piłkarskiego lub biegu po parku skorzystanie z prysznica nie wchodzi w grę. Przed stosowaniem tej metody warto przekonać się, czy zimna temperatura nie działa na nas stymulująco. W takim wypadku zimna woda spotęguje problem. 
 • Odwróć uwagę
  Jedną z najskuteczniejszych rzeczy, które należy zrobić, aby pozbyć się niechcianej erekcji w każdej sytuacji, jest myślenie o czymś innym, najlepiej o czymś co powoduje wstręt pod kątem seksualnym. Nie myśl o erekcji i unikaj myślenia wzbudzającego myśli o seksualności. Zamiast tego pomyśl o czymś, co będzie cię rozpraszać, jak trudne słowo lub problem matematyczny.

Kiedy zacząć się martwić?

Jeśli Twoja erekcja trwa dłużej niż cztery godziny, skontaktuj się z lokalnymi służbami ratunkowymi. Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia ciała jamistego i zaburzenia przepływu krwi. Ten stan jest znany jako priapizm. Schorzenie to może uszkodzić tkankę w penisie i doprowadzić do trwałych zaburzeń erekcji, gdy nie jest wyleczony. Oznaką priapizmu może być również bolesna erekcja.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *