Dysfunkcje penisa a erekcja

Dysfunkcje penisa wpływające na spełnienie w łóżku

Zaburzenia erekcji to zawsze męski dramat. Jednorazowy problem można zrzucić na trudny dzień w pracy albo brak nastroju – co jednak w przypadku, gdy problem się powtarza i zaczyna wpływać na związek? Wstyd płynący z problemów łóżkowych prowadzi często do unikania współżycia, a to prosta droga do frustracji u obojga partnerów i rozpadu związku.

Najczęściej spotykane męskie dysfunkcje

Zaburzenie erekcji

Problemy z erekcją to jedne z najczęściej zgłaszanych męskich zaburzeń seksualnych. Zaliczamy do nich nie tylko niemożność uzyskania erekcji, ale również erekcję niepełną lub zbyt krótką.

Wśród najczęstszych przyczyn wciąż wyróżnia się te o podłożu emocjonalnym – depresja, stres, przewlekłe zmęczenie mogą powodować trudności w osiągnięciu satysfakcji seksualnej. Podobnie jak inne czynniki płynące ze stylu życia – palenie tytoniu, alkohol i inne używki a także niektóre leki – to wszystko może mieć wpływ na problemy z erekcją.  W takich wypadkach konieczna może być wizyta u specjalisty – psychologa czy psychiatry, którzy pomogą wziąć sprawy w swoje ręce i odzyskać kontrolę nie tylko nad erekcją ale też nad życiem. Ograniczenie używek również w znaczący sposób pomogą poprawić życie intymne.

Równie częstą przyczyną są problemy hormonalne, dlatego przy zaburzeniach erekcji warto zrobić pełen panel endokrynologiczny, który wskaże ewentualne nieprawidłowości w poziomie hormonów.
W przypadku gdy przyczyna zaburzeń erekcji tkwi w nieprawidłowym krążeniu w obrębie penisa, lekami pierwszego rzutu są leki takie jak Viagra czy tabletki Kamagry, które poprzez poprawę ukrwienia, znacząco poprawiają jakość i długość erekcji.

Gdy jednak niedokrwienie jest zaawansowane, rozwiązaniem może być zabieg rewaskularyzacji penisa lub wszczepienie implantów.
Choć zaburzenia erekcji to wciąż niechętnie podejmowany temat, można je skutecznie leczyć, dlatego warto skonsultować problem z zaufanym lekarzem.

Przedwczesny wytrysk

Jest to chyba najbardziej wyśmiewana męska przypadłość, przez to wielu mężczyzn nie podejmuje się diagnostyki i leczenia. Kojarzy się zwykle z młodością i skrajnym niedoświadczenie seksualnym, przez co panowie w słusznym wieku wstydzą się znacznie bardziej niż w przypadku zaburzeń erekcji. 
Najczęstszą przyczyną przedwczesnej ejakulacji jest psychika – ambicjonalne podejście do seksu, rozemocjonowanie wynikające z rzadkich okazji do stosunku lub nieprawidłowy wzorzec samego stosunku. Bez względu na przyczynę, z powodzeniem można zastosować serię ćwiczeń metodą APE (Anti Premature Ejaculation czyli przeciw przedwczesnemu wytryskowi) lub zastosować miejscowo maści o lekkim działaniu znieczulającym, które obniżą wrażliwość penisa na bodźce.

Opóźnienie lub brak wytrysku

Podobnie jak poprzednio, najczęściej problem ten powodują przyczyni psychologiczne – depresja, stres, nerwowość – to wszystko obniża libido mężczyzny i może prowadzić do zaburzeń. może to być również wina rutyny w łóżku, problemy z partnerką i wynikająca z nich niechęć do współżycia.

Ale opóźniony wytrysk to również efekt nadużywania alkoholu, cukrzycy oraz chorób prostaty lub nerek.

Choć „męskie problemy” to temat dla wielu wciąż wstydliwy, nie należy ich lekceważyć i w przypadku ich przedłużania się warto zasięgnąć porady lekarza, gdyż mogą być one objawem niebezpiecznych chorób zagrażających nie tylko satysfakcji łóżkowej mężczyzny ale także jego zdrowiu a nawet życiu.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *