Dysfunkcje fizyczne przyczyną impotencji

Dysfunkcje fizyczne mające wpływ na impotencję

Niesatysfakcjonujący seks lub całkowity jego brak spowodowany zaburzeniami erekcji jest problemem bardziej powszechnym, niż mogłoby się zdawać. Pomimo popularności tegoż zaburzenia nie należy problemu ukrywać czy spychać na boczny tor, udając, że on nie istnieje. Warto podejść do tej sytuacji jako do wyzwania, które należy podjąć w celu poprawy pożycia seksualnego. Zaburzenia erekcji bowiem często mają podłoże ściśle fizyczne i mogą być niejako konsekwencją choroby, a uporanie się z problemem jest na wyciągnięcie ręki. Zanim się załamiesz – skonsultuj się z lekarzem.

Tabletka-cud – leki na potencję pomagające w pokonaniu dysfunkcji fizycznych wpływających na potencję


Viagra czy Kamagra są środkami, które bez wątpienia skutecznie poprawiają intymną sferę związku – dzięki perfekcyjnemu działaniu pozwalają na silną erekcję i jak dotąd nie wynaleziono bardziej uniwersalnej metody. Środki na erekcje zalecane są dorosłym mężczyznom, którzy mają problem z osiągnięciem lub utrzymanie wzwodu, jednak nie należy przesadzić z ich używaniem – każda substancja może doprowadzić do przedawkowania, nawet witamina C. Pomimo niezwykłych właściwości środków na erekcję warto poświęcić kilka chwil na dokładną analizę problemu ze wzwodem; może się okazać, że satysfakcję seksualną można osiągnąć bez tego wyjątkowego środka lub przynajmniej zmodyfikować jego dawkę czy częstość stosowania. Wszytko jest dla ludzi, warto jednak wszelkie leki stosować rozważnie, aby nie doprowadzić do powikłań zdrowotnych.

Zaburzenia hormonalne

Podłoża wszelkich kobiecych przypadłości poszukuje się w hormonach – te substancje pełnią funkcję regulatora procesów zachodzących w organizmie i najmniejsze zachwiania adrenaliny, TSH czy hormonów rozrodczych przynoszą skutki. W przypadku zaburzeń erekcji istotny jest poziom testosteronu, wytwarzanego w jądrach i prolaktyny, której wytwarzaniem zajmuje się przysadka mózgowa. Zbyt niski poziom tego pierwszego przy jednoczesnym wysokim poziomie drugiego objawia się zmniejszeniem popędu płciowego. Wystarczy jedno badanie krwi i lekarz będzie w stanie powiedzieć Ci, co jest powodem Twojego problemu i podjąć dalsze działania mogące uporać się z zaburzeniami erekcji.

Niedrożny układ krwionośny

Jak zapewne wiesz, erekcja polega na wpompowaniu krwi do ciał jamistych znajdujących się w członku. Nieprawidłowa anatomia układu krwionośnego lub choroby powodujące niedrożność układu krwionośnego uniemożliwiają napęcznienie ciał jamistych, gdyż zwężone blaszkami tętnice nie są w stanie przepompować wystarczającej ilości krwi. Zaznaczyć tu trzeba, że aby penis mógł osiągnąć wzwód, musi przepompować prawie dwadzieścia razy więcej krwi niż wtedy, gdy jest w spoczynku. W tym przypadku zgłoszenie się do lekarza może okazać się istotnie nie tylko ze względu na problem z erekcją ale prawdopodobnymi zmianami w budowie elementów układu krwionośnego, co zaś może okazać się śmiertelnie niebezpieczne.

Uszkodzenia nerwów erekcyjnych

Oprócz anatomicznych zaburzeń układu krwionośnego, uszkodzeniu mogą ulec także tzw. nerwy erekcyjne, nazywane również „włóknami pożądania”, które grają kluczową rolę w unoszeniu członka. Ich uszkodzenie uniemożliwia prawidłowy przesył danych do komórek nerwowych – zupełnie tak jak gdyby przeciąć lub naciąć kabel przedłużacza i głowić się czemu lampka nie chce zaświecić, lub miga. Użyte porównanie jest może banalne, nie należy jednak lekceważyć problemów z erekcją. Co prawda do uszkodzenia nerwów erekcyjnych dochodzi czasem podczas operacji prostaty i samoistnie wraca do normy, lecz powodem mogą być także urazy rdzenia kręgowego, co już należy skonsultować ze specjalistą.

„Oporny mózg”

Mózg co prawda zawiaduje dwudziestoma procentami odpowiedzialnymi za erekcję, jednak to on wydaje komendę na temat aktywności seksualnej. Zaburzona gospodarka hormonalna, zmiany anatomiczne czy przede wszystkim urazy mózgu wpływają na funkcjonalność w trakcie erekcji. Nie można tu także pominąć kwestii wpływu psychiki na problemy z erekcją, gdyż u podłoża wielu przypadłości psychologicznych i fizycznych leżą zaburzenia w anatomii lub gospodarce mózgu.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *