Brak ochoty na seks

Dlaczego partnerzy tracą wzajemną ochotę na seks?

Coraz częściej mówi się o tym, że nie zawsze kobiety czy mężczyźni mają ochotę na seks. Problem może pojawić się jednak wówczas, gdy taka sytuacja ma miejsce w związku. Wiele osób obawia się, że rzadsze stosunki doprowadzą do pogorszenia relacji. Czy tak jest rzeczywiście? Co robić w sytuacji, gdy partnerzy nie mają ochoty na seks?

Warto zacząć od zbadania przyczyny

Dobry związek powinien opierać się na wzajemnym szacunku i szczerości partnerów wobec siebie. Niedomówienia w którejkolwiek ze stref życia (na przykład emocjonalnej czy seksualnej) mogą negatywnie wpłynąć na przyszłość relacji. Z tego powodu warto szczerze porozmawiać i wspólnie zastanowić się, dlaczego od pewnego czasu kontakty seksualne pomiędzy partnerami stały się rzadsze. Może się okazać, że przyczyna takiego stanu rzeczy tkwi gdzieś głębiej – nierozwiązane konflikty z przeszłości mogą sprawiać, że partnerzy unikają zbliżenia. Im szybciej rozwiążecie ten problem, tym szybciej polepszą się wasze relacje.

Czynniki psychologiczne a pożycie seksualne w związku

Innym powodem niechęci do współżycia może być niska samoocena któregoś z partnerów. Pod wpływem wielu czynników ludzka sylwetka zmienia się i – niestety – nie zawsze udaje się ją akceptować. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce w Twoim związku, postaraj się szczerze porozmawiać z partnerem czy partnerką i utwierdzić jego/ ją w przekonaniu, że cały czas jest dla Ciebie atrakcyjny/ atrakcyjna. Częstą przyczyną niechęci do współżycia jest obawa przed tym, że najbliższa osoba nie pożąda swojej drugiej połówki. Długa rozmowa może znacząco polepszyć współżycie w związku – pokaż swojemu ukochanemu (czy swojej ukochanej), że pożądanie wcale nie wygasło. Przygotujcie pyszną kolację i zadbajcie o romantyczną atmosferę. Świetnym pomysłem może być także wspólna kąpiel i wzajemne delikatne pieszczoty.

W jaki sposób zadbać o częstsze zbliżenia?

Warto raz na zawsze rozprawić się ze szkodliwym mitem mówiącym o tym, że po pewnym czasie w związku opada namiętność. Owszem, partnerzy z długim stażem mogą zdążyć się już sobą nacieszyć, jednak nie oznacza to, że w każdym związku prędzej czy później następuje niemal całkowita rezygnacja z seksu. Nie poddawaj się – szczerze rozmawiaj z partnerem lub partnerką i spróbujcie wcielić w życie wasze fantazje. Podsycajcie namiętność dwuznacznymi komentarzami, a także zadbajcie o zakup seksownej bielizny. Być może okaże się, że partnerzy mają podobne potrzeby, o których dotychczas wstydzili się mówić. Wypróbujcie nowe pozycje i odkryjcie nieznane dotąd doznania!

Co zrobić, gdy partnerzy chcą poprawić swoje relacje, ale libido nadal jest zbyt niskie?

W takiej sytuacji warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie, czyli leki na potencję. Substancje zawarte w Viagrze czy Kamagrze pomogą podwyższyć libido i wywołać u mężczyzny erekcję. Nie należy obawiać się stosowania tego typu środków – setki tysięcy ludzi na całym świecie korzysta z leków na potencję. Niskie libido jest bardzo częstym problemem, szczególnie w wysokorozwiniętych społeczeństwach, w których ludzie muszą pracować pod nieustanną presją. Nie warto rezygnować z kontaktów intymnych z partnerem czy partnerką. Seks jest niesłychanie ważną częścią związku, ponieważ pozwala ludziom zbliżyć się do siebie, a także okazać sobie nawzajem czułość. Ponadto, obie osoby mogą poczuć się pożądane i kochane. Jeżeli zatem chcesz poprawić swoje życie seksualne, nie bój się stosowania Kamagry, Viagry lub innych leków na potencję (są nimi na przykład Cialis, Valif czy Levitra).

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *