słabnący popęd seksualny

Dlaczego erekcja słabnie z wiekiem

Już około czterdziestki w męskim organizmie zachodzą zmiany, związane z nieodwracalnym procesem starzenia. Nawet jeśli mężczyzna czuje, że jest w pełni sił, niepokoić go mogą problemy z potencją. Z wiekiem erekcja słabnie, jednak panowie wciąż mogą cieszyć się udanym życiem seksualnym. Coraz częściej sięgamy po leki takie jak Kamagra, które powoli przestają być tematem tabu.

W młodości mężczyzna mógłby współżyć nawet kilka razy dziennie. Erekcja jest silna, a szczytowanie nie sprawia żadnego problemu. Wydawałoby się, że tak będzie zawsze. A jednak u zdecydowanej większości mężczyzn potencja obniża się z wiekiem. Problemy z osiągnięciem satysfakcjonującej erekcji nie dotyczą tylko emerytów – według statystyk uskarżają się na nie już mężczyźni około 40. roku życia.

Skąd się bierze słabnąca potencja

Zaburzenia erekcji to najczęściej zgłaszana dysfunkcja seksualna u mężczyzn. Cierpi na nią aż 39% czterdziestolatków, 48% pięćdziesięciolatków, 57% sześćdziesięciolatków i 67% siedemdziesięciolatków. Przeprowadzone w USA badania wykazały, iż wraz z zaburzeniami erekcji przychodzą słabnący popęd seksualny i mniejsza satysfakcja ze zbliżeń. Słabnąca erekcja to wynik przede wszystkim zmian w organizmie mężczyzny, nieuchronnie związanych ze starzeniem. Wiotkość mięśni i stawów, spadek elastyczności skóry i wiązadeł – to tylko niektóre czynniki wpływające destrukcyjnie na potencję. Problem pogłębia się, jeśli mężczyzna cierpi na różne choroby, takie jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze.

Od około 45. roku życia w organizmie mężczyzny spada poziom testosteronu. Zaczyna się andropauza – męski odpowiednik kobiecego przekwitania. Ponadto z upływem lat w męskim prąciu zachodzą nieodwracalne zmiany na poziomie biochemicznym i fizjologicznym. Obniża się wrażliwość członka na mechaniczne drażnienie. Zmniejsza się również ilość neuronów – przekaźników odpowiedzialnych za przesyłanie informacji o podnieceniu i „oczekiwanej” erekcji. Proces starzenia to szereg skomplikowanych zmian – zachodzą one często niepostrzeżenie, a kumulowane dają efekt w postaci coraz słabszej potencji.

Jak sobie radzić ze słabą erekcją

Nawet zdrowy, silny mężczyzna nie oszuka upływającego czasu. Spadek poziomu męskich hormonów płciowych i mniejsza ogólna wydolność organizmu to zjawiska zupełnie naturalne, przychodzące z wiekiem. Mężczyzna wciąż jednak może cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym. Nie musi sięgać po magiczne eliksiry – wystarczy, że poprosi lekarza o przepisanie leków – skutecznych i bezpiecznych dla zdrowia.

Lekiem na potencję, po którym chętnie sięgają mężczyźni po 40-stce, jest Kamagra. To odpowiednik klasycznej Viagry – unowocześniony, a przy tym o połowę tańszy. Kamagra jako substancję czynną zawiera sildenafil – związek, który usprawnia proces napływu krwi do prącia i blokuje działanie enzymu hamującego erekcję. Jednocześnie nie jest to lek, który wywołuje wzwód w sposób automatyczny. Wszystko odbywa się naturalnie, a erekcję pobudza podniecenie seksualne. Należy jednak pamiętać, iż wybór Kamagry powinien być skonsultowany z lekarzem – dotyczy to zwłaszcza panów w starszym wieku, cierpiących m.in. na problemy z krążeniem.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *