Czynniki psychogenne wpływające na impotencje

Czynniki psychogenne wpływające na impotencję

Impotencja jest powszechnym problemem rodzinnym wpływającym zarówno na mężczyzn, jak i ich partnerów. Bardzo wiele takich problemów ma związek z czynnikami psychogenicznymi. Dotyczy to około 20% wszystkich przypadków impotencji.

Choroba charakteryzuje się regularną niezdolnością do osiągnięcia erekcji lub ejakulacji pomimo podniecenia seksualnego. O impotencji możemy mówić jeżeli stan utrzymuje się co najmniej przez 3 miesiące. Wielu mężczyzn nie szuka leczenia z powodu uczucia wstydu. Około 75% przypadków nie jest leczonych.

Mózg odgrywa kluczową rolę w wyzwalaniu serii zdarzeń fizycznych, które powodują erekcję, począwszy od uczucia podniecenia seksualnego. Wiele rzeczy może kolidować z uczuciami seksualnymi i spowodować lub pogłębić zaburzenia erekcji.

Oto najczęstsze przyczyny psychologicznej impotencji:

Lęki

Problemy psychologiczne prawie zawsze mają rzeczywiste, fizyczne skutki. Lęki różnego rodzaju są czymś, o czym wiele osób myśli, że istnieją tylko w ludzkiej głowie – nieprawda. Lęki mogą powodować zwiększone tętno, problemy z ciśnieniem krwi i zmęczenie, to z kolei może mieć wpływ na sprawność seksualną. W rzeczywistości, lęki są jedną z najczęstszych psychologicznej impotencji.

Stres

Każdy w pewnym momencie swojego życia doświadcza stresu. Czasami stres może służyć jako silny czynnik motywujący. Ale nawet prosty stres – na przykład jutrzejsze publiczne wystąpienie – może mieć wpływ na zdolność do osiągania i utrzymywania wydajności seksualnej. Nie trzeba dźwigać dużego ciężaru stresu, aby mógł mieć on wpłynąć na zdrowie seksualne.

Depresja

Depresja jest często spowodowana brakiem równowagi chemicznej w mózgu. Może ona wpływać zarówno na pożądanie seksualne, jak i funkcje seksualne. W przypadku mężczyzn depresja nie zawsze jest łatwą do diagnozy. Wielu mężczyzn nie rozpoznaje objawów depresji, a część z nich niechętnie szukają pomoc.

Dobrą wiadomością jest to, że większość mężczyzn powróci do poczucia normalności, odzyska zdrowe zainteresowanie seksualne i rozwiąże swój problem z impotencją przy odpowiednim leczeniu depresji.

Problemy z relacjami

Kłopoty w związku emocjonalnym również mogą wpłynąć na zdrowie. Kłótnie, słaba komunikacja i frustracja mogą wpływać na pożądanie i funkcje seksualne. Radzenie sobie z tymi problemami z partnerem może pomóc w złagodzeniu objawów impotencji.

Strach przed dysfunkcją seksualną

Jeśli mężczyzna doświadczy zaburzenia erekcji może zacząć obawiać się, że nigdy nie odzyska normalnej sprawności seksualnej. Może to prowadzić do strachu przed zbliżeniem i do niskiej samooceny. Uczucia te mogą mieć wpływ na zdolność do osiągnięcia erekcji podczas kolejnego stosunku seksualnego.

W tym wypadku warto warto rozważyć użycie środków zwalczających zaburzenia erekcji. Viagra i Kamagra to uznane i popularne leki, które skutecznie rozwiązują ten potencjalnie wstydliwy problem.

Wszystkie z powyższych kwestii psychologicznych wymaga terapii, cierpliwości i czasu. Praca lekarza jest tutaj kluczowa, aby raz na zawsze rozwiązać problem impotencji o podłożach psychologicznych.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *