Czy wiesz, że migrena, zespół niespokojnych nóg, zanieczyszczone powietrze mogą spowodować impotencję

Jest kilka powodów, dla których mężczyzna przestaje czuć się jak prawdziwy macho w łóżku, z reguły: albo zawodzi psychika, albo ogólny stan zdrowia a najczęściej układ naczyniowy. W pierwszym przypadku stres, napięcie, zmęczenie w pracy i problemy psychiczne z partnerem są przyczyną pogorszenia erekcji, (czyli potencji). W drugim przypadku mężczyzna byłby szczęśliwy całą swoją duszą, ale ciało zawodzi. Oznacza to, że przy całkiem przyzwoitym podnieceniu emocjonalnym penis odmawia i mężczyzna nie osiąga stabilnego wzwodu. Powodem tego jest brak dopływu krwi do narządów z grubsza mówiąc, ciśnienie w penisie nie wystarcza, by zadziwić. Fizjologiczny spadek potencji często dotyczy mężczyzn z problemami naczyniowymi (choroby serca, cukrzyca) i przewlekłym zastojem w okolicy miednicy (zdarza się to w przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego, niewydolności nerek). Ale czy tylko te problemy zdrowotne mogą prowadzić o zaburzeń erekcji?

Przewlekły ból głowy powoduje impotencję

Mężczyźni cierpiący na impotencję często skarżą się na silne bóle głowy. Wcześniej migreny były kojarzone z dysfunkcjami seksualnymi u kobiet. Praca  naukowców po raz pierwszy zbadała związek między zaburzeniami erekcji a migrenami. W tym celu zebrano informacje od dużej grupy mężczyzn, którzy mieli problemy z potencją. Jak się okazało, że około 5% mężczyzn z zaburzeniami erekcji miało migreny. Wśród mężczyzn bez problemów z erekcją migreny występowały u 2,64%. Zatem ryzyko wystąpienia migreny u mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji jest 1,63 razy większe. Eksperci nie mają jeszcze wyjaśnienia obserwowanego zjawiska: ale wykazano że, przewlekły ból powoduje dysfunkcje seksualne. Oprócz bólu naukowcy wskazują na substancję mózgową zwaną dopaminą, która jest również powiązana zarówno z bólami głowy, jak i funkcjami seksualnymi. Ponadto leki przyjmowane przez mężczyzn na migreny mogą negatywnie wpływać na potencję.

Zespół niespokojnych nóg wiąże się z zaburzeniami erekcji

Naukowcy odkryli, że zaburzenia erekcji są częste u mężczyzn z zespołem niespokojnych nóg. Jak dotąd badacze nie byli w stanie odkryć przyczyn tego dziwnego związku. Ponadto nadal nie jest jasne, która z tych chorób jest przyczyną, a która jest konsekwencją. W nowym badaniu lekarze odkryli, że mężczyźni z zespołem niespokojnych nóg są bardziej podatni na zaburzenia erekcji. Jednak nie byli jeszcze w stanie znaleźć przyczyn tego związku. Ten zespół dotyka znaczną część populacji. W niektórych przypadkach może powodować bezsenność lub inne poważne konsekwencje.

Przyczyny tej choroby nie są dobrze poznane, ale istnieją powody, by sądzić, że jest ona spowodowana brakiem żelaza i neuroprzekaźnika dopaminy w organizmie. Osoby z zespołem niespokojnych nóg narzekają na przytłaczającą potrzebę poruszania nogami. W nowym badaniu wielu mężczyzn zgłosiło wystąpienie zespołu niespokojnych nóg przynajmniej 15 razy w miesiącu. Wśród tych mężczyzn odsetek palących i przyjmujących leki przeciwdepresyjne był wyższy. Po tym, jak naukowcy dostosowali swoje wyniki do wieku respondentów, stwierdzili, że osoby z zespołem niespokojnych nóg dwukrotnie częściej miały zaburzenia erekcji niż pozostali. Po uwzględnieniu  wpływu palenia i leków przeciwdepresyjnych na ludzki układ rozrodczy różnice stały się jeszcze wyraźniejsze.

Jedną z chorób wywoływaną przez zanieczyszczone powietrze jest – impotencja

Lekarze wymieniają układy ludzkiego ciała, na które najbardziej wpływa zanieczyszczone powietrze. Szkodliwe emisje do powietrza szkodzą zdrowiu seksualnemu ludzi i ich zdolności do posiadania dzieci. Mężczyźni mieszkający w najbardziej zanieczyszczonych regionach borykają się z impotencją. Z drugiej strony kobiety mogą napotkać komplikacje w czasie ciąży, ponieważ niebezpieczne chemikalia w powietrzu wpływają nie tylko na ich odporność, ale także na zdrowie nienarodzonego dziecka. Wiadomo, że nikt nie jest w stanie znacząco wpłynąć, na jakość powietrza w swoim mieście. Ale ważne jest, aby chronić swoje zdrowie. Jeśli ktoś mieszka w regionie przemysłowym, nie powinien unikać inicjatyw sadzenia drzew i starać się częściej wychodzić na łono natury, aby oddychać czystym powietrzem.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *