Choroba Peyroniego a problemy z potencją

Choroba Peyroniego a problemy z potencją

Choroba Peyroniego atakuje męskie narządy rozrodcze. Schorzenie to określa się także mianem stwardnienia członka. Choroba Peyroniego objawia się między innymi poprzez skrzywienie penisa. W poniższym artykule znajdą Państwo informacje o tym, na czym polega ta choroba, jakie są przyczyny jej wystąpienia oraz jakie są jej powiązania z problemami z potencją. Podpowiadamy także, jak poradzić sobie z niemożnością osiągnięcia i utrzymania erekcji. Zapraszamy do lektury.

Czym jest choroba Peyroniego? Jakie są przyczyny wystąpienia schorzenia?

Choroba Peyroniego to dolegliwość, która doprowadza do skrzywienia penisa oraz wystąpienia kłopotów z erekcją, które powstają na skutek zmniejszenia się twardości członka oraz występowania bólu podczas wzwodu. Schorzenie to najczęściej pojawia się u mężczyzn pomiędzy 40 a 60 rokiem życia i dotyczy ono około 1% populacji. Przyczyny wystąpienia choroby Peyroniego nie są do końca znane, jednak zakłada się następujące możliwości:

  • wystąpienie choroby jako skutek rozwijania się niezauważalnych mikro-urazów, powstałych podczas stosunków płciowych,
  • choroba powstaje na skutek zmian miażdżycowych,
  • schorzenie jest dziedziczne.

Jak choroba Peyroniego wpływa na potencję?

Choroba Peyroniego powoduje tworzenie się tkanki bliznowatej w obrębie osłonki białawej na trzonie penisa. Zabliźnienia te ograniczają dopływ krwi do penisa oraz odpowiadają za pojawianie się zgrubień, zwłaszcza na jego spodniej i wierzchniej stronie. To, że krew nie dopływa do penisa, a dokładniej do ciał jamistych i ciała gąbczastego prącia, ma bezpośrednie przełożenie na problemy z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji. Aby pojawił się wzwód, krew musi znaleźć się w wymienionych elementach, a do utrzymania erekcji potrzebne jest pozostanie krwi w ciele jamistym i gąbczastych. Odpływająca krew wiąże się z tym, że penis opada. Rozwiązaniem takiej sytuacji będzie zażycie Viagry lub Kamagry. Leki te wzmacniają przepływ krwi do penisa oraz hamują jej odpływ. Będzie to skuteczna pomoc w przebiegu tej choroby, dzięki której mężczyzna będzie mógł współżyć.

Zgrubienia, które powstają w przebiegu choroby Peyroniego doprowadzają do zakrzywiania się penisa w miejscu, gdzie znajduje się blizna. Wskutek takich deformacji, penis może zmienić swoją długość i średnicę, a na jego powierzchni mogą uwidocznić się wybrzuszenia. Takie zmiany mogą wywoływać ból. Gdy zakrzywienie będzie zbyt duże, mężczyzna fizycznie nie będzie mógł uprawiać stosunku seksualnego. Niemożliwe będzie bowiem wsunięcie penisa do pochwy, pod zbyt ostrym kątem. Jeśli choroba rozwinie się do tego stopnia, konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego.

Jak leczy się chorobę Peyroniego?

Choroba Peyroniego może ustąpić samoistnie. Pacjentów z łagodnymi objawami choroby, informuje się o jej przebiegu oraz zaleca się im monitorowanie stanu penisa. W takiej sytuacji czasami wprowadza się także leczenie zachowawcze, które polega na podawaniu leków. Są to między innymi witamina E i paraaminobenzoesan potasu. Ich skuteczność w walce z chorobą nie została jednak potwierdzona. Inne metody zwalczania tego schorzenia to stosowanie leków sterydowych oraz preparatów miejscowych. Możliwe jest także leczenie za pomocą masaży, ultradźwięków i specjalnych okładów

Jeśli powyższe metody leczenia będą nieskuteczne, chorych kwalifikuje się na możliwość wykonania zabiegu chirurgicznego. Zabieg można przeprowadzić po upływie 12 miesięcy od momentu pojawienia się pierwszych objawów oraz w sytuacji, gdy choroba utrudnia odbywanie stosunku seksualnego.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *