Brak erekcji podczas masturbacji

Brak erekcji podczas masturbacji – przyczyny i leczenie

Masturbacja jeszcze jakiś czas temu wydawała się tematem tabu, bowiem wynikało to przede wszystkim ze wstydu oraz przekonania, iż samozadowalanie się jest w pewnym sensie rodzajem dewiacji. Aczkolwiek w ostatnim czasie sytuacja ta zaczęła się zmieniać, warto zaznaczyć, iż masturbacja sama w sobie jest normalną aktywnością seksualną, polegającą na stymulacji własnych narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności seksualnej, i jest tak samo popularna zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Należy jednak pamiętać, iż oprócz pozytywnych cech zjawisko to ma także swoje wady!

Masturbacja a problemy z erekcją

Zbyt częsta i nadmierna masturbacja może stać się źródłem bardzo dużych problemów z erekcją oraz płodnością. Stanowi ona ważny element seksualności w każdym wieku, mimo tego iż posiada wiele korzyści zdrowotnych zarówno psychicznych jak i fizycznych może mieć także negatywne skutki, ponieważ ma zdecydowany wpływ na jakość stosunków seksualnych oraz płodność mężczyzn. Skutkiem nadmiernego, zbyt częstego onanizowania się może być zaburzenie wzwodu, bowiem może pojawić się przedwczesny wytrysk lub przeciwnie problem z erekcją. Warto zaznaczyć, iż główną przyczyną tego jest znaczne osłabienie wrażliwości na bodźce. Jednak może się okazać, iż problem sam ustąpi poprzez częściowe ograniczenie sytuacji zaspokajania się. Problem impotencji i masturbacji jest w pewien sposób połączony ze sobą i często się przeplata. W bardzo wielu przypadkach zdarza się iż, onanizowanie się staje się przyczyną impotencji. Dlatego należy pamiętać, iż zbyt częsta masturbacja, może obniżyć płodność mężczyzny, dzieje się tak ponieważ nadmierna masturbacja powoduje, iż duża liczba plemników jest niedojrzała, a samo nasienie zawiera zdecydowanie mniej plemników.

Skutki częstej masturbacji i leczenie

Panowie bardzo często zadają sobie pytanie czy masturbacja im szkodzi, dlatego warto dodać, iż jeśli zjawisko jest bardzo częste może okazać się szkodliwe. Największy problem pojawia się w sytuacji, kiedy stosunek seksualny zostaje zastąpiony przez onanizowanie się. Brak erekcji podczas masturbacji może prowadzić do poważnych problemów psychicznych. Masturbacja może generować problemy z impotencją psychogenną, co oznacza iż stosunek seksualny może nie być w pełni zadowalający dla mężczyzn. Powodem może okazać się zbyt silny ucisk na członka podczas masturbacji, oraz gwałtowne ruchy. Bardzo często zdarza się, że masturbacja jest przyczyną problemów ze sprawnością seksualną. U mężczyzn może pojawić się problem w trakcie zbliżeń z partnerką, chodzi głównie o trudność bądź niemożność osiągnięcia orgazmu w trakcie trwania stosunku seksualnego. W takiej sytuacji należy pamiętać, iż problem z erekcją  ma z reguły podłoże psychologiczne, dlatego warto poddać się odpowiedniemu leczeniu. Uzależnienie od masturbacji powinno być leczone pod okiem specjalisty, seksuologa lub psychoterapeuty. Obecnie istnieje także możliwość skorzystania ze specjalnych leków, dzięki którym brak erekcji stanie się tylko przykrym wspomnieniem. Jednymi z najbardziej popularnych są: viagra oraz kamagra. Są to sprawdzone leki które, leczą problemy z erekcją u mężczyzn, jeśli zostaną odpowiednio wcześnie zastosowane, korzystnie wpływają na utrzymanie wzwodu, a przede wszystkim przyczyniają się do osiągnięcia satysfakcji seksualnej! Jeśli chcesz poprawić swoją sprawność seksualną postaw na sprawdzone medykamenty!

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

lek. med. Artur Krajewski

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *