Ból podczas erekcji: co należy zrobić najpierw

We współczesnym społeczeństwie istnieje wiele problemów zdrowotnych, o których nie ma się zwyczaju mówić otwarcie. Impotencja jest jednym z takich problemów. Jeśli chodzi o ból odczuwany podczas erekcji, to niewiele osób zna jego powody, nie wie, co robić, ale nie spieszy się z pójściem do lekarza, uznając sytuację za wstydliwą. Nieprzyjemne odczucia na genitaliach to bardzo poważny objaw, który może wskazywać na rozwój choroby zapalnej, a nawet nowotworu. Im dłużej mężczyzna znosi takie dolegliwości, tym trudniej jest później wyleczyć stan chorobowy.

Możliwe przyczyny bólu podczas erekcji

Ból podczas pobudzenia to nie tylko dyskomfort fizyczny, ale także stres psychiczny, który ze szczególną siłą oddziałuje na młode ciało. Oczywiście niektórzy powiedzą, że seks nie jest najważniejszy w życiu, ale cokolwiek by powiedzieć, jest to ważny aspekt egzystencji mężczyzny, który nie może w pełni żyć bez stosunku płciowego. Ból cewki moczowej podczas wzwodu prącia może wystąpić z wielu powodów.

Wśród typowych prowokatorów są:

 • Przedłużona abstynencja od seksu
 • Stosowanie żeli i specjalistycznych urządzeń
 • Nadmierne pobudzenie
 • Konsekwencja urazu
 • Zapalenie gruczołu krokowego
 • Stulejka
 • Choroby przenoszone drogą płciową
 • Choroba Peyroniego.

Każda z chorób może obniżać libido, zaburzać erekcję i wywoływać nieprzyjemne doznania w okolicy penisa. Aby wznowić normalną aktywność seksualną, trzeba skontaktować się z lekarzem, który przeprowadzi dokładną diagnozę i wyeliminuje pierwotną przyczynę choroby.

Jak objawia się bólu podczas erekcji?

 • Ból prącia bez wzwodu, który został wywołany stulejką, pojawia się z logicznych powodów – napletek zwęża się, a otwarcie żołędzi staje się bardzo bolesne. Nieprzyjemne doznania pojawiają się tylko wtedy, gdy w napletku występuje napięcie, to znaczy przy podnieceniu. Należy również zauważyć, że w przypadku stulejki żołądź staje się czerwona i opuchnięta.
 • Choroba Peyroniego charakteryzuje się nieprzyjemnymi doznaniami dopiero na początku jej rozwoju, w przyszłości penis zostaje pokryty włóknistymi blaszkami, które są odczuwalne nawet przy badaniu palpacyjnym. Podczas erekcji ból penisa pulsuje, a narząd przyjmuje zakrzywiony kształt. W ostatnim stadium choroby penis się kurczy.
 • Ból podczas erekcji spowodowany priapizmem jest długotrwały i nasila się wraz z rozwojem choroby. Obserwuje się również tworzenie się blizn i obrzęk narządu. W końcowym stadium choroby zdolność do pobudzenia narządu całkowicie zanika.
 • Jeśli przyczyną jest zapalenie gruczołu krokowego, to przy erekcji bólowi krocza towarzyszą nieprzyjemne odczucia w dolnej części pleców, przedwczesny wytrysk i częste oddawanie moczu.
 • Ból jądra i penisa podczas erekcji może również pojawić się z powodu chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak rzeżączka czy chlamydia. W tym przypadku mężczyzna również odczuwa pieczenie żołędzi, gdy jest podekscytowany, występuje wydzielina i bolesne oddawanie moczu.
 • Aparatura i lubrykanty również mogą wywoływać niedomagania i ból, ale ustępuje po kilku godzinach. Jest to rodzaj reakcji alergicznej organizmu na czynnik drażniący.

Jak wyeliminować ból erekcji tradycyjną medycyną?

Po dokładnym zbadaniu penisa i ustaleniu przyczyny lekarz przepisze terapię. Jeśli wystąpi stulejka, zostaną podjęte pilne środki w celu wyeliminowania tego stanu. Interwencja chirurgiczna jest rozwiązywana indywidualnie, ale jeśli choroba była spowodowana bliznami, nie można obejść się bez chirurga. Operacja odbywa się w znieczuleniu miejscowym z zachowaniem integralności napletka.

W przypadku chorób przenoszonych drogą płciową wymagane są leki przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Jeśli na narządach płciowych utworzyła się płytka, stosuje się antagonistów wapnia i leki steroidowe. Zapalenie gruczołu krokowego leczy się specjalnymi lekami w tabletkach, w zastrzykach, a czasami lekarz przepisuje maść. Może przepisać miejscowe środki przeciwbólowe.

Eliminacja bólu podczas erekcji metodami ludowymi

Terapia alternatywna w leczeniu poważnych procesów patologicznych w takich przypadkach nie jest odpowiednia, ale czasami może również pomóc, zwłaszcza, jeśli nie można skonsultować się z lekarzem:

 • Napar z rumianku pomoże złagodzić obrzęki i stany zapalne. Mężczyzna musi myć penisa w naparze po każdym oddaniu moczu.
 • Kąpiele z nagietkiem doskonale wpłyną na samopoczucie mężczyzny.Trzeba zrobić napar z tej rośliny i wlać do kąpieli.
 • Aby wyleczyć choroby wywołane infekcją bakteryjną, można użyć nalewki z kasztanowca. Aby go przygotować, trzeba zalać wrzątkiem roślinę i pozostawić na 2 godziny. Pić po pół szklanki 3 razy dziennie.

Dodatkowe zalecenia

Jako dodatkowe zalecenia należy przede wszystkim zwrócić uwagę na regularny seks. Zadbać o higienę genitaliów, jeśli okolice penisa nie są czyste, tworzy się optymalne warunki do namnażania się bakterii, które mogą wywołać poważne choroby charakteryzujące się objawem bólu.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Oceń post jako pierwszy!

O autorze

Jestem lekarzem z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na arenie polskiej i międzynarodowej. Ukończyłem Warszawski Uniwerystet Medyczny i obecnie prowadzę prywatną praktykę lekarską w gabinecie urologiczno-andrologicznym w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń erekcji, diagnostyce zaburzeń męskiego układu płciowego, rozwiązywaniem problemów z impotencją i niepłodnością. Moje kompetencje podnoszę poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach i szkoleniach z powyższego zakresu.

Polecane opracowania medyczne na temat skuteczności viagry:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *